Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kobieta
15.02.2006 19:35

Wielkopolskie: Mężczyzna, który trzykrotnie próbował zgwałcić kobiety, przebywa w areszcie

15.2.Kalisz (PAP) - Usiłowanie zgwałcenia trzech młodych kobiet, w tym dwóch autostopowiczek, zarzuciła prokuratura w Ostrzeszowie 25-letniemu mężczyźnie z powiatu krotoszyńskiego (Wielkopolska). Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w Ostrzeszowie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*15.2.Kalisz (PAP) - Usiłowanie zgwałcenia trzech młodych kobiet, w tym dwóch autostopowiczek, zarzuciła prokuratura w Ostrzeszowie 25-letniemu mężczyźnie z powiatu krotoszyńskiego (Wielkopolska). Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w Ostrzeszowie. *

Mężczyzna jest kawalerem, utrzymywał się z prac dorywczych; przebywa w areszcie. "Za usiłowanie zgwałcenia grozi do 10 lat więzienia" - poinformował w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kaliszu Janusz Walczak.

W pierwszych dniach grudnia ub. roku mężczyzna zabrał do samochodu kobietę, która zatrzymała go na lokalnej drodze. W czasie jazdy, grożąc pokrzywdzonej zabiciem, usiłował zmusić ją do zachowań seksualnych. Po zatrzymaniu się samochodu, kobieta uciekła i zawiadomiła policję. Niedoszły gwałciciel został zatrzymany w policyjnym pościgu.

Podczas przesłuchań okazało się, że mężczyzna ten jest sprawcą jeszcze dwóch innych usiłowań zgwałceń. W maju ub. roku, w podobny sposób zabrał do samochodu i chciał zgwałcić inną kobietę, która także zdołała uciec. W listopadzie 2004 r. postąpił podobnie z inną młodą kobietą. Również w tym przypadku potencjalna ofiara uciekła.

"Powołani przez prokuraturę biegli psychiatrzy orzekli, że w chwili popełniania czynów podejrzany miał w pełni zachowaną poczytalność" - powiedział Walczak. (PAP)

zak/ bno/

Tagi: kobieta, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz