Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolskie: Norbert J. ma zarzuty podwójnego zabójstwa w Rogoźnie

0
Podziel się

Zatrzymanemu w czwartek w Berlinie Norbertowi J. postawiono zarzuty dokonania
dwóch zabójstw - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka prokuratury w Poznaniu Magdalena
Mazur-Prus. We wtorek w Rogoźnie (Wielkopolskie) miał on zabić swoją żonę i teściową.

bErnjNfp

Zatrzymanemu w czwartek w Berlinie Norbertowi J. postawiono zarzuty dokonania dwóch zabójstw - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka prokuratury w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus. We wtorek w Rogoźnie (Wielkopolskie) miał on zabić swoją żonę i teściową.

We wtorek w domu jednorodzinnym znaleziono ciała dwóch kobiet: 53-letniej matki i jej 23-letniej córki. Na ciałach stwierdzono rany kłute. W czwartek do jednego z berlińskich szpitali zgłosił się mężczyzna informując, że jest sprawcą podwójnego zabójstwa. Został zatrzymany przez niemiecką policję.

Jak poinformowała w piątek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus, prokuratura w Obornikach wydała postanowienie o przedstawieniu Norbertowi J. zarzutów zabójstwa. Według ustaleń śledczych miał on zadać obu kobietom ciosy nożem.

bErnjNfr

"Prokurator wystąpił do sądu w Obornikach z wnioskiem o zastosowanie wobec Norberta J. tymczasowego aresztowania. Jeśli sąd uwzględni wniosek, będziemy mogli wystąpić do sądu okręgowego z wnioskiem o wydanie europejskiego nakazu aresztowania. Z nim będziemy mogli zwrócić się do strony niemieckiej o wydanie naszego obywatela" - podała Mazur-Prus.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział, że pracujący nad sprawą zabójstwa funkcjonariusze od samego początku poszukiwali męża młodszej z kobiet. Wiadomo było, że jest on zatrudniony za granicą. Policjanci wkrótce po zdarzeniu policjanci otrzymali potwierdzenie od polskich służb granicznych, że godzinę przed ujawnieniem zwłok Norbert J. wyjechał z Polski, przekraczając swoim autem zachodnią granicę.

"Wczoraj rano otrzymaliśmy informację od policji z Niemiec, że Norbert J. uczestniczył w Cottbus w kolizji drogowej. Kilka godzin później berlińska policja podała, że zgłosił się on do jednego ze szpitali i tam poinformował, że popełnił podwójne zabójstwo w Polsce" - powiedział Borowiak.

W domu jednorodzinnym w Rogoźnie mieszkały cztery osoby: małżeństwo wraz z córką i jej mężem. We wtorek późnym wieczorem starszy mężczyzna poprosił sąsiadów o wizytę w jego domu, bo nie mógł się dodzwonić do rodziny. Sąsiad który znalazł ciało jednej z kobiet powiadomił policję.

bErnjNfx

W piątek przeprowadzona została sekcja zwłok. Jak powiedziała Mazur-Prus, dała ona odpowiedź na pytanie, co było przyczyną śmierci obu kobiet, oraz wskazała na sposób działania sprawcy. (PAP)

rpo/ pz/

bErnjNfS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)