Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolskie: Oskarżono zabójcę właściciela plantacji konopi indyjskich

0
Podziel się

O zabójstwo połączone z rozbojem i przy użyciu
niebezpiecznego narzędzia prokuratura oskarżyła 34-letniego
Sebastiana C., który w 2008 r. zabił właściciela plantacji konopi
indyjskich w jednej z miejscowości w gminie Dąbie (Wielkopolska).

bEjbHxQl

O zabójstwo połączone z rozbojem i przy użyciu niebezpiecznego narzędzia prokuratura oskarżyła 34-letniego Sebastiana C., który w 2008 r. zabił właściciela plantacji konopi indyjskich w jednej z miejscowości w gminie Dąbie (Wielkopolska).

"Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Koninie" - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy prokuratury Marek Kasprzak.

39-letni Artur S. został dotkliwie pobity przez Sebastiana C. i zmarł po kilku dniach, w wyniku ciężkich obrażeń. Okazało się, że mężczyzna miał na terenie swej posesji tunel foliowy, a w nim dobrze zorganizowaną plantację konopi indyjskich. W dniu zabójstwa, Artur S, zastał Sebastiana C. w momencie, gdy ten kradł susz z jego plantacji.

bEjbHxQn

Mężczyzna w obawie przed ujęciem, uderzył trzykrotnie tzw. kantówką w głowę Artura S. Później ukradł mu laptopa i pistolet gazowy, dwa telefony komórkowe i 10 kg suszu. "Oskarżony przyznał się do zarzucanych mu czynów" - powiedział rzecznik.

Jak ustalono już na początku śledztwa, Artur S. z Sieradza (woj. łódzkie) kupił trzy lata wcześniej opuszczoną posesję w miejscowości Cichmianie. Zajął się tam nielegalną uprawą konopi. W tunelu foliowym posadził ok. 800 sadzonek. Tunel był wyposażony w lampy, nawilżacze powietrza, elektroniczne urządzenia sterujące, system do nawadniania i nawożenia gleby. W innych pomieszczeniach znaleziono także 17 kilogramów suszu konopi. Jego wartość oceniono na kilkaset tysięcy zł.

Sebastianowi C. grozi nawet kara dożywotniego więzienia. (PAP)

zak/ pz/ jbr/

bEjbHxQO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)