Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

WikiLeaks idzie na wojnę z The Guardian. Ten wyciek zagraża bezpieczeństwu

0
Podziel się

Demaskatorski portal WikiLeaks oskarżył dziennikarza śledczego o spowodowanie wycieku.

WikiLeaks idzie na wojnę z The Guardian. Ten wyciek zagraża bezpieczeństwu
(espenmoe/CC/Flickr)
bEhUSNph

Demaskatorski portal WikiLeaks oskarżył dziennikarza śledczego brytyjskiego dziennika _ Guardian _ o spowodowanie wycieku wielu poufnych dokumentów amerykańskiej dyplomacji przed ich opracowaniem do publikacji.

WikiLeaks oskarżyło Davida Leigh o ujawnienie w swojej książce hasła potrzebnego do odkodowania zamieszczonych na portalu plików. Książka pt. _ Wikileaks: Inside Julian Assange's War on Secrecy _ (Wojna Juliana Assange'a z tajnością widziana od środka) napisana wspólnie z innym dziennikarzem gazety, Luke'iem Hardingiem, ukazała się w styczniu tego roku.

Książka Leigh i Hardinga obejmuje życie Assange'a od dzieciństwa po stworzenie WikiLeaks w 2006 roku oraz historię jego współpracy z _ Guardianem _ i ujawnienie w grudniu zeszłego roku ponad 250 tajnych depesz dyplomatycznych. Gazeta i sam Leigh nie przyznają się do winy.

bEhUSNpj

USA podkreślają, że publikacja niezredagowanych archiwów w posiadaniu WikiLeaks może mieć poważne konsekwencje dla informatorów, działaczy praw człowieka i innych osób wymienionych w dokumentach.

O kłopotach założyciela WikiLeaks czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t125420.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/szwecja;czeka;na;assangea,63,0,784447.html) Szwecja czeka na Assange'a Założyciel Wikileaks prędzej czy później stanie przed szwedzkim prokuratorem - uważają szwedzkie media.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t133530.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zalozyciel;wikileaks;odpowie;za;gwalt;w;szwecji,24,0,783640.html) Assange może zostać wydany Szwecji Szwecja od listopada walczy o ekstradycję Juliana Assange'a.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t131376.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/waza;sie;losy;tworcy;wikileaks,9,0,769801.html) Ważą się losy twórcy WikiLeaks Sąd w Londynie wyda werdykt w sprawie szwedzkiego wniosku o ekstradycję Juliana Assange 'a.
bEhUSNpK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)