Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wikiński wśród zarejestrowanych kandydatów na prezydenta Radomia

0
Podziel się

#
dochodzą kolejne informacje o zarejestrowanych kandydatach
#

bEgtzrnp

# dochodzą kolejne informacje o zarejestrowanych kandydatach #

27.10. Radom (PAP) - Wiceszef klubu Lewicy Marek Wikiński został w środę zarejestrowany jako kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Radomia. O funkcję tę ubiega się także sześciu innych kandydatów.

W środę PKW wylosowała dla list SLD w wyborach samorządowych numer 1. Wikiński ocenił, że "to dobry znak", a SLD jest - według niego - "partią pierwszego wyboru".

bEgtzrnr

"Wierzę głęboko, że ten dobry los będzie nam sprzyjał przez całą kampanię i w dniu wyborów, nie tylko w Radomiu, ale i w całej Polsce. Mam nadzieję, że wyborcy postawią na SLD - partię rozsądku, dialogu, na partię, która nie uczestniczy w wojnie polsko-polskiej" - powiedział Wikiński dziennikarzom przed siedzibą delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Radomiu.

Jak poinformował PAP w środę wieczorem z-ca przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Radomiu Sebastian Murawski, w Radomiu zarejestrowanych zostało siedmiu kandydatów na prezydenta miasta.

Oprócz Wikińskiego i ubiegającego się o reelekcję obecnego prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka (PiS) w wyborach wystartują: członek zarządu województwa mazowieckiego Piotr Szprendałowicz (PO), rektor Radomskiej Szkoły Wyższej Zbigniew Kwaśnik - kandydat PSL, Mariusz Fogiel - Stowarzyszenie "Radomianie Razem", Jakub Kluziński - Stowarzyszenie "Kocham Radom" oraz Waldemar Rajca - Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikke. (PAP)

ilp/ mok/

bEgtzrnS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)