Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

WIM: gen. Jaruzelski w szpitalu z powodu niewydolności krążenia

0
Podziel się:

Gen. Wojciech Jaruzelski w poniedziałek w godzinach popołudniowych został
przyjęty do Wojskowego Instytutu Medycznego - poinformował we wtorek PAP rzecznik WIM płk Grzegorz
Kade. Powodem jest znaczne osłabienie wynikające z nasilenia niewydolności krążenia.

Gen. Wojciech Jaruzelski w poniedziałek w godzinach popołudniowych został przyjęty do Wojskowego Instytutu Medycznego - poinformował we wtorek PAP rzecznik WIM płk Grzegorz Kade. Powodem jest znaczne osłabienie wynikające z nasilenia niewydolności krążenia.

To kolejna hospitalizacja 90-letniego Jaruzelskiego w ostatnich tygodniach. Generał 13 listopada został wypisany ze szpitala po ponad dwutygodniowym pobycie; przeszedł zabieg urologiczny.

Z tego powodu warszawski sąd odwołał zaplanowane badania, które mają ustalić, czy Jaruzelski może być sądzony za wprowadzenie stanu wojennego w 1981 r. i masakrę robotników Wybrzeża w 1970 r.

Generał hospitalizowany był także w sierpniu i wrześniu z powodu zakażenia układu moczowego oraz zapalenia płuc. Wcześniej przebywał w szpitalu na przełomie stycznia i lutego - wówczas także z powodu zapalenia płuc. W 2011 r. zdiagnozowano u niego chłoniaka, miał też powikłania po chemioterapii.

Jaruzelski to przywódca PRL w latach 80. ubiegłego wieku, przewodniczący Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego podczas stanu wojennego, prezydent w latach 1989-90.(PAP)

pro/ pz/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)