Notowania

wiadomości
29.12.2012 17:40

Wizz Air do 8 stycznia zostaje na Lotnisku Chopina

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air przedłużają o dwa dni, do 8 stycznia 2013 r. wykonywanie wszystkich swoich połączeń z warszawskiego Lotniska Chopina - poinformował przewoźnik. Linia tłumaczy, że ma to związek z naprawą pasa startowego na lotnisku w Modlinie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Węgierskie linie lotnicze Wizz Air przedłużają o dwa dni, do 8 stycznia 2013 r. wykonywanie wszystkich swoich połączeń z warszawskiego Lotniska Chopina - poinformował przewoźnik. Linia tłumaczy, że ma to związek z naprawą pasa startowego na lotnisku w Modlinie. *

"Linie lotnicze Wizz Air potwierdzają przedłużenie swojej tymczasowej działalności operacyjnej na warszawskim Lotnisku Chopina o kolejne dwa dni, do północy 8 stycznia, oczekując dalszych szczegółów związanych z naprawą pasa startowego na Lotnisku w Modlinie" - poinformował przewoźnik w przesłanym PAP w sobotę komunikacie.

Linia wyjaśniła, że decyzja o przedłużeniu "tymczasowej działalności na warszawskim lotnisku była konieczna, aby umożliwić pasażerom planowanie przebiegu ich podróży, w czasie, gdy Wizz Air oczekuje na aktualne informacje od portu lotniczego w Modlinie".

W połowie grudnia, węgierska linia poinformowała o przeniesieniu od 18 grudnia do 6 stycznia wszystkich swoich połączeń z podwarszawskiego lotniska w Modlinie na Lotnisko Chopina.

W ubiegłą sobotę Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o zamknięciu dwóch progów - 08 i 26 - czyli betonowych odcinków, po 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego (w sumie 1000 m) na lotnisku w Modlinie. Droga startowa skróciła się do 1500 m, z tego powodu port może obsługiwać jedynie samoloty, którym do lądowania wystarczy ta długość. Samoloty komunikacyjne kodu C, takie jak Airbus A320 lub Boeing 737, nie mogą wykonywać operacji lotniczych na tak skróconej drodze startowej. Samoloty pasażerskie przekierowano na warszawskie lotnisko Chopina.

Zgodnie z piątkową decyzją inspektora, lotnisko w podwarszawskim Modlinie ma czas do końca marca na naprawę dwóch betonowych fragmentów drogi startowej. Prace na pasie startowym rozpoczęły się w czwartek. W piątek przy naprawie drogi startowej pracowało ok. 170 osób, wykorzystując specjalistyczne maszyny.

Niewykluczone, że władze portu będą chciały oddać jeden naprawiony fragment zamkniętej drogi startowej, tak aby samoloty pasażerskie mogły już korzystać z lotniska, a prace na drugiej części będzie można prowadzić przy działającym lotnisku.

W czwartek irlandzki przewoźnik Ryanair poinformował na swojej stronie internetowej, że "zamknięcie pasa startowego spowoduje znaczące opóźnienia, przekierowania lotów, a także możliwe ich odwołania". "Zamiarem Ryanair jest przekierowanie, jeżeli to możliwe, wszystkich lotów na Lotnisko Chopina w Warszawie do 8 stycznia 2013 r. do godziny 24" - podał Ryanair.

Przewoźnik przekazał, że dopóki lotnisko Warszawa Modlin ponownie nie otworzy pasa, Ryanair zamierza obsługiwać wszystkie loty do i z Lotniska Chopina w Warszawie.(PAP)

aop/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz