Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wizz Air przewiózł 14 proc. więcej pasażerów na "polskich" trasach

0
Podziel się:

4,1 mln pasażerów przewiozła w ubiegłym roku linia lotnicza Wizz Air na
trasach z i do Polski. To o 14 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym roku przewoźnik uruchomi loty
z Gdańska do Stavanger i Arhus oraz z Poznania do Barcelony.

4,1 mln pasażerów przewiozła w ubiegłym roku linia lotnicza Wizz Air na trasach z i do Polski. To o 14 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym roku przewoźnik uruchomi loty z Gdańska do Stavanger i Arhus oraz z Poznania do Barcelony.

W czwartkowym komunikacie Wizz Air podsumował miniony rok. Przewoźnik obsługuje obecnie całoroczne loty z Polski na 68 trasach, ma też pięć tras sezonowych. Bezpośrednio zatrudnia w Polsce 478 osób, a pośrednio - jak wyliczyli przedstawiciele linii - zapewnia pracę dla ok. 4,1 tys. osób w infrastrukturze i obsłudze przemysłu lotniczego.

Węgierski Wizz Air to największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej. W ubiegłym roku jej samoloty przewiozły na wszystkich europejskich trasach 9,6 mln pasażerów, czyli o 23 proc. więcej niż rok wcześniej. Średni wskaźnik obłożenia lotów wyniósł 84 proc. - tyle samo co w 2009 roku.

Przewoźnik ma 34 samoloty Airbus A320, które operują z 12 baz w Polsce, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii, Czechach i na Ukrainie. Jedna z głównych baz Wizz Air znajduje się w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Linia ogłosiła uruchomienie kolejnych baz w Belgradzie i Wilnie w kwietniu tego roku.

"W 2011 r. zamierzamy rozwijać sieć niskokosztowych połączeń na tych rynkach, na których jesteśmy już obecni, jak również na zupełnie dla nas nowych, takich jak Litwa czy Serbia" - zadeklarował cytowany w komunikacie prasowym prezes linii, Jozsef Varadi.

Jego zdaniem, w minionym roku Wizz Air umocnił swoją pozycję na lotniczym rynku Europy Środkowo-Wschodniej.(PAP)

mab/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)