Notowania

włochy
30.06.2009 09:15

Włochy: Co najmniej 13 osób zginęło w wybuchu wagonu-cysterny

# większa liczba ofiar #

Podziel się
Dodaj komentarz

# większa liczba ofiar #

30.06. Rzym (PAP/Reuters, AFP) - Co najmniej 13 osób zginęło, a ok. 50 odniosło obrażenia na północy Włoch w wybuchu wagonu-cysterny ze skroplonym gazem. Stan 35 rannych określono jako bardzo poważny.

Wybuch miał miejsce tuż przed północą z poniedziałku na wtorek niedaleko dworca kolejowego w Viareggio. W wyniku eksplozji zawaliły się dwa budynki na ulicy, biegnącej przy torach kolejowych, a cztery czy pięć domów zostało zniszczonych. Po wybuchu ewakuowano ok. tysiąca ludzi.

Ofiary to mieszkańcy dwóch zniszczonych domów i przechodnie. Większości zabitych i rannych jeszcze nie zidentyfikowano.

Liczący 14 wagonów pociąg jechał z La Spezia do Pizy. Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną eksplozji. Miejscowa policja podejrzewa, iż być może doszło do uszkodzenia torów bądź zawiodły hamulce składu.

W akcji ratowniczej uczestniczy ponad 300 strażaków z regionów Toskania, Liguria i Emilia-Romania.

Szef służby pożarniczej Antonio Gambardella powiedział telewizji RAI we wtorek rano, że udało się opanować pożar, wywołany przez eksplozję. Ze względu na groźbę dalszych wybuchów na miejsce sprowadzono w nocy specjalne oddziały specjalizujące się w zagrożeniu bronią atomową, biologiczną i chemiczną - dodał Gambardella. (PAP)

ksaj/ hb/ ro/

4330958 4330556 4330743 arch.

Tagi: włochy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz