Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
09.11.2009 11:48

Włochy: Kolejki na pogotowiu, groźba paraliżu szpitali

Zablokowane są też centrale telefoniczne służb medycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FaceMePLS/CC/Flickr)

W całych Włoszech mówi się o groźbie paraliżu prac szpitali. Zablokowane z powodu przeciążenia są centrale telefoniczne służb medycznych. Oto rezultaty fali zachorowań na nową grypę.

Jednak epidemiolodzy wyrażają coraz częściej opinię, że to nie epidemia jest przyczyną tej sytuacji, ale psychoza, podsycana przez media.

_ - To jest wirus medialny. Nie dyskutuję z faktem, że mamy do czynienia z pandemią, która powoduje ofiary, ale rozgłos w mediach jest nieusprawiedliwiony _ - powiedział szef komisji szczepień Stowarzyszenia Włoskiej Pediatrii Alberto Ugazio. I dodał: _ Zagrożenia są inne: widzimy, że lekarze w szpitalach nie są w stanie pomagać pacjentom w ciężkim stanie, ponieważ wszystkie podstawowe służby są oblężone przez domniemanych chorych _.

_ - Rodzicom powtarzam: jeśli wasze dziecko ma gorączkę, trzymajcie je w domu _ - zaapelował Ugazio odnosząc się w ten sposób do danych, według których o ponad 100 procent wzrosła liczba ludzi, zgłaszających się na pogotowie, przede wszystkim z dziećmi.

Według najnowszych informacji na nową grypę we Włoszech zachorowało ponad 700 tysięcy ludzi.Zmarły 33 osoby, niemal wszystkie dotknięte innymi poważnymi chronicznymi schorzeniami, drastycznie obniżającymi odporność organizmu.

Media poinformowały w poniedziałek, że władze kolejnych diecezji wydają zalecenie, aby księża nie dawali wiernym komunii do ust, ale do ręki, a wierni unikali uścisku dłoni na znak pokoju.

Rektor odwiedzanej przez tysiące pielgrzymów bazyliki w Loreto postanowił nie napełniać kropielnic wodą święconą. W Ankonie arcybiskup Edoardo Menichelli zachęcił zaś wiernych, aby podanie ręki na znak pokoju zastąpili uśmiechem.

Prasa poinformowała, że w związku z zagrożeniem wirusem A/H1N1 w kościele w miejscowości Fornace di Briosco w Lombardii na północy Włoch zainstalowano pierwszy dozownik święconej wody. Wynalazca tego urządzenia powiedział, że otrzymał zamówienia z różnych regionów Włoch i z zagranicy, między innymi z Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz