Notowania

pontyfikat franciszka
24.03.2013 18:24

Włochy: Manifest kardynała Bergoglio przeciwko korupcji

Ówczesny kardynał Bergoglio napisał, że można wybaczyć wiele grzechów, ale nie...

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ETTORE FERRARI)

*Stanowczy, szerzej nieznany, manifest papieża Franciszka przeciwko korupcji opublikował włoski dziennik _ Il Sole-24 Ore _. To fragment książki kardynała Jorge Mario Bergoglio _ Wyleczyć się z korupcji _ ukazującej się właśnie we Włoszech. *

Tekst, nazwany mową oskarżycielską dawnego arcybiskupa Buenos Aires, jest dogłębną analizą mechanizmów powstawania i szerzenia się korupcji, która - jak podkreśla autor - wyniszcza moralność. Kardynał Bergoglio napisał, że można wybaczyć wiele grzechów, ale nie korupcję.

- _ Bardzo dobrze nam zrobi, jeśli - w świetle Słowa Bożego- nauczymy się rozpoznawać różne przypadki korupcji, które nas otaczają i nam zagrażają ze swymi pokusami _ - stwierdził kard. Bergoglio.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/104/264808.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/papiez;franciszek;bohaterem;powiesci;opublikowanej;we;wloszech,217,0,1269465.html) *Papież Franciszek bohaterem powieści * Papież o imieniu Franciszek, z rodzinnymi korzeniami w Piemoncie, to nowy biskup Rzymu wybrany na zakończonym w środę konklawe.

Dodał następnie: _ Bardzo dobrze nam zrobi, jeśli będziemy powtarzać jeden drugiemu: 'Grzesznik tak, osoba skorumpowana- nie!' i będziemy mówić to z niepokojem, by nigdy nie zdarzyło się, że zaakceptujemy korupcję jako jeszcze jeden grzech więcej _.

_ Skorumpowanemu życie mija na chodzeniu na skróty oportunizmu kosztem godności swojej oraz innych _- ocenił ówczesny argentyński kardynał.

_ Skorumpowany ma minę: co złego, to nie ja; ma minę "świętoszka", jak mówiła moja babcia. Zasługuje na doktorat honoris causa w dziedzinie kosmetyki społecznej _- podkreślił obecny papież jeszcze jako kardynał. Wyraził też opinię, że _ najgorsze jest zaś to, że ktoś taki sprawia, że mu się wierzy _.

_ Chociaż mówimy: grzesznik- tak, to krzyczymy z mocą: ale skorumpowany- nie! _- podsumował Jorge Mario Bergoglio.

Czytaj więcej w Money.pl
Papieżowi nikt nie pomaga. Musi kogoś znaleźć Obok Franciszka widać osobistego sekretarza emerytowanego papieża arcybiskupa Georga Gaensweina.
iPapad, czyli papież Franciszek też ma swój tablet Ofiarodawcy przygotowali też specjalną dedykację, którą zamieścili na tablecie dla papieża. Jak ona brzmi?
Będą radykalne zmiany w Kościele? Papież... Były brazylijski ksiądz katolicki Leonardo Boff, jeden z najbardziej znanych w świecie twórców teologii wyzwolenia, uważa, że papież Franciszek zaskoczy wielu, dokonując radykalnych zmian w Kościele.
Tagi: pontyfikat franciszka, korupacja, jorge mario bergoglio, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz