Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
24.02.2006 16:30

Włochy: Minister obrony: mimo walk nie zmienimy naszych planów wycofania się z Iraku

24.2.Rzym (PAP) - Minister obrony Włoch Antonio Martino oświadczył w piątek, że wybuch walk między szyitami a sunnitami w Iraku nie powinien doprowadzić do zmiany planów stopniowego wycofania włoskich wojsk z tego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz

*24.2.Rzym (PAP) - Minister obrony Włoch Antonio Martino oświadczył w piątek, że wybuch walk między szyitami a sunnitami w Iraku nie powinien doprowadzić do zmiany planów stopniowego wycofania włoskich wojsk z tego kraju. *

Włoscy żołnierze mają opuścić Irak do końca tego roku.

"Obecnie nie widzę powodu do zmiany planu, przedstawionego w styczniu w parlamencie. Oczywiście uważnie przyglądamy się rozwojowi wydarzeń i dostosujemy nasze decyzje do sytuacji" - oświadczył minister Martino.

Według planów włoskiego rządu, do czerwca włoski kontyngent zostanie zredukowany o tysiąc żołnierzy, a do grudnia ewakuacja powinna zostać zakończona. W pierwszej połowie lutego w Iraku przebywało 2600 żołnierzy włoskich.

Tymczasem wicepremier i minister spraw zagranicznych Gianfranco Fini zadeklarował pomoc Włoch w odbudowie złotego meczetu w Samarze, którego zniszczenie wywołało falę bratobójczych walk w Iraku.

Sylwia Wysocka (PAP)

ap/

Tagi: włochy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz