Notowania

wiadomości
13.07.2012 19:10

Włochy: Monti o obniżeniu ratingu: nieszczęście

Premier Włoch Mario Monti nazwał nieszczęściem decyzję agencji Moody's o obniżeniu ratingu włoskich obligacji rządowych o dwa punkty.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Włoch Mario Monti nazwał nieszczęściem decyzję agencji Moody's o obniżeniu ratingu włoskich obligacji rządowych o dwa punkty. *

Słowa Montiego, z jego wystąpienia podczas spotkania z przedstawicielami najpotężniejszych mediów i nowych technologii na konferencji w Sun Valley w USA, przytoczyła agencja Ansa.

Według agencji premier wyraził opinię, że mimo obniżenia ratingu piątkowa sprzedaż kolejnej transzy włoskich obligacji poszła dobrze. "Rynek nas nagrodził" - dodał.

Jednocześnie szef rządu stwierdził, że Włochy są "dzielne" w walce z kryzysem.

"Ale zamiast być nagradzani jesteśmy za to karani, a to wszystko z powodu trudności w krajach trzecich" - zauważył Monti, który - jak podkreślają media - pojechał na międzynarodową konferencję ws. komunikacji, by promować wizerunek Włoch.

Agencja Moody's obniżyła rating Włoch z A3 do Baa2 z dalszą negatywną perspektywą. Uzasadniła to tym, że niepewne zaufanie rynków oraz ryzyko rozszerzenia się "zarazy" mającej swe źródło w problemach finansowych Grecji i Hiszpanii, zwiększyły zagrożenie Włoch. Zwrócono także uwagę na polityczną niepewność przed przyszłorocznymi wyborami we Włoszech.

Moody's wyraziło też zaniepokojenie możliwością zmniejszenia zainteresowania zagranicznych inwestorów zakupem włoskich obligacji. Nowy rating jest tylko o dwa punkty wyższy od poziomu "śmieciowego". (PAP)

sw/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz