Notowania

imigranci we włoszech
12.02.2011 15:57

Włochy ogłosiły stan kryzysu humanitarnego

To efekt masowego napływu nielegalnych imigrantów z Afryki północnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

Decyzja, która została podjęta na nadzwyczajnym posiedzeniu włoskiego rządu, jest efektem masowego, w ostatnich dniach, napływu nielegalnych imigrantów z Afryki północnej, między innymi Tunezji.

W wydanym komunikacie gabinet Silvio Berlusconiego wyjaśnił, że ogłoszenie stanu kryzysu umożliwi podjęcie nadzwyczajnych działań przez wszystkie niezbędne służby, między innymi Obronę Cywilną, w celu kontroli tego zjawiska i udzielenia pomocy uciekinierom.

W ciągu ostatnich dni na włoską wyspę Lampedusa przybyło drogą morską około 1200 nielegalnych imigrantów. Następne pełne ludzi łodzie już wpłynęły na włoskie wody w tym rejonie i zmierzają ku brzegom. Imigranci z Afryki docierają również na Sycylię oraz na wybrzeża Kalabrii.

Sytuacja na Lampedusie określana jest jako krytyczna, gdzie władze nie są już w stanie zapanować nad masami przybyszów i nie mają gdzie ich umieścić. Będą oni w najbliższych godzinach przewożeni samolotami do innych ośrodków pobytu dla imigrantów. Na sobotę zapowiedziano około 10 takich lotów.

W piątek ministrowie spraw zagranicznych i wewnętrznych Włoch zaapelowali o pilną reakcję całej Unii Europejskiej na masowy napływ imigrantów z północnej Afryki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t112338.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;boja;sie;naplywu;imigrantow,112,0,770416.html) Włochy boją się napływu imigrantów Chodzi głównie o uchodźców z Tunezji i innych krajów regionu Morza Śródziemnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/782;strony;dowodow;na;bunga;bunga,157,0,769693.html) 782 strony dowodów na bunga bunga Prokuratura w Mediolanie domaga się niezwłocznego postawienia przed sądem Berlusconiego.
Tagi: imigranci we włoszech, włochy, imigranci, tunezja, msz, msw, berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz