Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Udaremniono zamach na szefa prorządowej gazety

0
Podziel się

Wszystko wskazuje na to, że w Mediolanie udaremniono próbę zamachu na redaktora
naczelnego prawicowego, przychylnego rządowi Silvio Berlusconiego dziennika "Libero", Maurizio
Belpietro - podały włoskie media.

bEgXJiqJ

Wszystko wskazuje na to, że w Mediolanie udaremniono próbę zamachu na redaktora naczelnego prawicowego, przychylnego rządowi Silvio Berlusconiego dziennika "Libero", Maurizio Belpietro - podały włoskie media.

Policjant z ochrony szefa prorządowej gazety spłoszył mężczyznę z pistoletem, czekającego pod jego domem. Nie zdołano jeszcze ustalić, czy broń była prawdziwa, ale we Włoszech dominuje przekonanie, że była to próba zamachu.

Kiedy w nocy z czwartku na piątek Belpietro wracał do domu w towarzystwie policyjnej eskorty, jaką przyznano mu przed 8 laty w związku z pogróżkami, funkcjonariusz po odprowadzeniu go do drzwi dostrzegł na klatce schodowej mężczyznę z pistoletem. Ten wymierzył broń w policjanta, który schował się za kolumną, a następnie oddał dwa strzały ostrzegawcze. Mężczyzna zdołał uciec, prawdopodobnie nie odnosząc żadnych obrażeń.

bEgXJiqL

"Mam przeczucie, że ta osoba czekała na mój powrót do domu" - powiedział Belpietro agencji prasowej Ansa.

Z kolei w wywiadzie dla telewizji premiera Berlusconiego szef "Libero", który wcześniej kierował wydawanym przez brata szefa rządu "Il Giornale", przypomniał, że jest jednym z nielicznych we Włoszech redaktorów naczelnych, chronionym przez policję.

Belpietro zauważył też, że ochronę ma też przyznaną obecny szef "Il Giornale" Vittorio Feltri i szef dzienników w stacji Berlusconiego, Emilio Fede.

Solidarność z szefem konserwatywnego "Libero" wyrazili przedstawiciele wszystkich środowisk politycznych i dziennikarskich we Włoszech na czele z krajową federacją włoskiej prasy FNSI.(PAP)

bEgXJiqR

sw/ keb/ kar/

bEgXJirm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)