Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włosi szukają plenerów filmowych na Podkarpaciu

0
Podziel się

Grupa włoskich filmowców przybędzie w czwartek wieczorem do Polski na
zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego województwa podkarpackiego. Ekipa szukać będzie na Podkarpaciu
plenerów do realizacji międzynarodowej produkcji "Bitwa pod Wiedniem".

bEhPqfBx

Grupa włoskich filmowców przybędzie w czwartek wieczorem do Polski na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego województwa podkarpackiego. Ekipa szukać będzie na Podkarpaciu plenerów do realizacji międzynarodowej produkcji "Bitwa pod Wiedniem".

W filmie, który jest realizowany na zlecenie włoskiej telewizji RAI, zagrają m.in. Adrien Brody, Harvey Keitel oraz polscy aktorzy: Piotr Adamczyk, Alicja Bachleda-Curuś, Borys Szyc i Tomasz Karolak.

Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka marszałka województwa podkarpackiego Aleksandra Gorzelak-Nieduży, Włosi będę szukać plenerów, w których można nakręcić zdjęcia batalistyczne, a także obiektów, które w filmie zagrałyby zamki, pałace i klasztory.

bEhPqfBz

"Filmowcy chcą przekonać się nie tylko, czy znajdą odpowiednie plenery, ale także znaleźć firmy, głównie budowlane, które mogłyby współpracować przy produkcji filmu. Nasz region jest jedynym w Polsce, który Włosi odwiedzają w poszukiwaniu scenerii dla swojej megaprodukcji" - dodała rzeczniczka.

Pobyt filmowców w regionie organizuje Urząd Marszałkowski województwa podkarpackiego, koszt wizyty to ok. 20 tys. zł.

Gorzelak-Nieduży podkreśliła, że pobyt włoskiej ekipy wraz z producentem Alessandro Leone i reżyserem Renzo Martinellim, ma charakter wstępnego zapoznania się z możliwościami województwa.

"Pracownicy urzędu zaprezentują ekipie walory regionu i zapewnią jej wsparcie, zwłaszcza w kwestiach logistycznych. Jeżeli uda się przekonać ich, że Podkarpacie to najlepsze miejsce do nakręcenia prestiżowej, międzynarodowej produkcji filmowej, będzie to ogromną szansą na promocję województwa" - zaznaczyła rzeczniczka. Jak dodała, byłaby to również okazja do ewentualnego zatrudnienia się ludzi z regionu Podkarpacia przy produkcji filmu, jak też ewentualne źródło zarobków dla hotelarzy czy restauratorów obsługujących ekipę.

bEhPqfBF

Film "Bitwa pod Wiedniem" realizowany jest na zlecenie włoskiej telewizji RAI. Przygotowania do kręcenia filmu będą trwały około roku. Zdjęcia kręcone będą w 2011 r., a film pojawić się ma na ekranach na przełomie 2012/2013 roku. Króla Jana II Sobieskiego zagrać ma Harvey Keitel.(PAP)

huk/ abe/ jbr/

bEhPqfCa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)