Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włoski dom mody Mariella Burani zadłużony na pół miliarda euro

0
Podziel się

Do 499 milionów euro wzrosło zadłużenie domu mody Mariella Burani Fashion Group
- poinformowano w oficjalnym firmowym raporcie, cytowanym w niedzielę przez Ansę. Od końca grudnia,
kiedy sporządzono poprzednie sprawozdanie finansowe, dług wzrósł o 6,3 miliona euro.

bEhLKtZx

Do 499 milionów euro wzrosło zadłużenie domu mody Mariella Burani Fashion Group - poinformowano w oficjalnym firmowym raporcie, cytowanym w niedzielę przez Ansę. Od końca grudnia, kiedy sporządzono poprzednie sprawozdanie finansowe, dług wzrósł o 6,3 miliona euro.

Kłopoty firmy, założonej w 1960 roku w Reggio Emilia przez Waltera Buraniego - do niedawna jednej z największych na włoskim i międzynarodowym rynku mody oraz luksusowych artykułów - rozpoczęły się latem 2008 roku wraz z gwałtownym spadkiem wartości jej akcji na giełdzie.

Kolejne miesiące przynosiły dalsze straty. Od ubiegłego roku firma prowadzi bezowocne negocjacje z bankami, w których jest zadłużona. Na początku stycznia do sądu trafił wniosek o ogłoszenie upadłości grupy.

bEhLKtZz

Eksperci podkreślają, że właśnie ta firma, która z małego rodzinnego biznesu przekształciła się w potentata, to największa we Włoszech ofiara kryzysu, jaki w dotkliwy sposób uderzył w świat mody. Media informowały wcześniej o poważnych trudnościach i rosnącym zadłużeniu tak znanych domów mody, jak Valentino i Prada. Banki, które dotąd chętnie wspomagały słynnych na całym świecie projektantów, w obliczu kryzysu zażądały spłaty długów.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

bEhLKuaa
euro
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)