Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
watykan
27.12.2009 14:37

Włoskie media atakują ochronę papieża

Brak jej koordynacji. Wzmocnienia środków bezpieczeństwa są niemal pewne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cutup/CC/Flickr)

Brak koordynacji w ochronie papieża - taki zarzut stawia niedzielna włoska prasa w obszernych artykułach na temat incydentu w bazylice świętego Piotra. Przed pasterką niezrównoważona kobieta przeskoczyła barierkę, chcąc zbliżyć się do Benedykta XVI, w rezultacie przewróciła go na podłogę.

Gazety piszą o niemal pewnym wzmocnieniu ochrony papieża, choć jeszcze wczoraj Watykan oficjalnie wykluczał taką potrzebę._ _

_ La Repubblica _ przypomina, że nad bezpieczeństwem Benedykta XVI czuwa około czterystu osób z Gwardii Szwajcarskiej, żandarmerii watykańskiej oraz posterunku włoskiej policji. O braku koordynacji między nimi - zauważa gazeta - mówi się od dłuższego czasu.

Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest, jak podkreśla, rywalizacja między Gwardią Szwajcarską a żandarmerią watykańską. Dziennik zwraca także uwagę na pojawiające się coraz częściej wątpliwości, co do skuteczności watykańskiej ochrony.

ZOBACZ JAK SUSANNA MAIOLO ZAATAKOWAŁA PAPIEŻA:

_ Corriere della Sera _ informuje o decyzji o wzmocnieniu ochrony Benedykta XVI, jaka zapadła w czasie spotkania watykańskiego sekretarza stanu kardynała Tarcisio Bertone i komendanta żandarmerii Domenico Gianiego. Postanowiono, że ochrona będzie większa, ale bez tworzenia _ pancernej bariery _ i oddalania papieża od wiernych. Gazeta zwraca też uwagę na zbyt dużą odległość między poszczególnymi funkcjonariuszami, czuwającymi nad bezpieczeństwem papieża._ _

_ Il Giornale _ ujawnia zaś, że ostatnio doszło do dwóch innych incydentów. Pod koniec listopada, kiedy Benedykt XVI odprawiał nieszpory w bazylice św. Piotra, samochód prowadzony przez młodego niezrównoważonego mężczyznę z wielką prędkością wjechał na teren Watykanu pokonując zapory i zatrzymał się tuż przy świątyni. Zaś 9 grudnia samochód na watykańskiej rejestracji, zaparkowany na jednej z ulic w Rzymie, został ostrzelany z broni palnej.

Tagi: watykan, papież, ochrona, atak, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz