Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sylwia Wysocka
|

Włoszki protestują przeciwko bunga bunga

0
Podziel się:

- Domagamy się szacunku i godności - mówią organizatorki demonstracji.

Włoszki protestują przeciwko bunga bunga
(ec.europa.eu)

Na 230 placach miast i miasteczek* we Włoszech mają miejsce masowe protesty *przeciwko szefowi rządu*. Ich powodem jest obrona godności kobiet.* **W wiecach uczestniczą tysiące kobiet i popierających je mężczyzn.

Bezpośrednim impulsem do zwołania manifestacji w całym kraju było zgorszenie skandalem obyczajowym, w jaki uwikłany jest premier Silvio Berlusconi. W jego rezydencji odbywały się rozwiązłe przyjęcia z udziałem prostytutek, także nieletnich. Szef rządu został objęty śledztwem przez prokuraturę, która zażądała jego natychmiastowego postawienia przed sądem.

_ - Protestujemy domagając się szacunku i godności _ - mówią organizatorki demonstracji, do których przyłączyły się dziesiątki stowarzyszeń społecznych, partii prawicowej i lewicowej opozycji i zwykłych obywateli, a nawet grupa zakonnic. Inicjatywę tę poparł również katolicki dziennik _ Avvenire _.

Uczestnicy manifestacji od Bolzano na północy po Palermo na Sycylii protestują przeciwko _ mentalności bunga bunga _, która według nich z winy Berlusconiego zdominowała życie we Włoszech. Ich zdaniem orgie pod tą nazwą, urządzane w domu premiera z udziałem nieletniej dziewczyny znanej jako Ruby, to jeden z efektów stałego poniewierania godnością i wypaczania wizerunku kobiet w mediach i życiu publicznym.

_ - Po sprawie Ruby nie można było udawać, że nic się nie stało. Godność kobiet to problem, który dotyczy nas wszystkich _ - powiedziała jedna z inicjatorek protestów, deputowana Giulia Bongiorno z prawicowej partii Przyszłość i Wolność, której członkowie opuścili koalicję i są w opozycji do Berlusconiego.

Protesty odbywają się również przed włoskimi placówkami na całym świecie, od Tokio po Honolulu. W Rzymie masową manifestację zorganizowano na Piazza del Popolo. Manifestacje skrytykowała minister oświaty Mariastella Gelmini z partii szefa rządu. Oświadczyła ona, że kobiety, które wyszły na ulice _ demonstrują dla celów politycznych i by instrumentalnie wykorzystać płeć żeńską _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/782;strony;dowodow;na;bunga;bunga,157,0,769693.html) 782 strony dowodów na bunga bunga Prokuratura w Mediolanie domaga się niezwłocznego postawienia przed sądem Berlusconiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t131340.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/rai;ocenzurowal;glosny;film;o;berlusconim,202,0,769226.html) RAI ocenzurował głośny film o Berlusconim Kierownictwo stacji zabroniło emisji całej sceny szturmu na sąd w Mediolanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t113225.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;odpowie;za;bunga;bunga;z;nieletnia,1,0,753409.html) Berlusconi odpowie za bunga bunga z nieletnią Sąd zbada udział nieletniej córki imigrantów z Maroka, w przyjęciach w rezydencji premiera.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)