Notowania

woda
29.07.2010 07:29

Woda zabija co roku więcej ludzi niż jakakolwiek wojna

ONZ alarmuje: około 884 mln ludzi nie ma dostępu do wody zdatnej do picia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło rezolucję stwierdzającą, że dostęp do czystej wody i warunków sanitarnych należy do praw człowieka. 41 krajów było innego zdania, wśród nich USA. Tymczasem brudna woda zabija co roku więcej ludzi niż jakakolwiek wojna

Państwa członkowskie ONZ, które przyjęły rezolucję, wyraziły w niej głębokie zaniepokojenie tym, że około 884 mln ludzi nie ma dostępu do wody zdatnej do picia, a ponad 2,6 mld osób nie ma zapewnionych podstawowych warunków sanitarnych.

ONZ wzywa poszczególne państwa i organizacje międzynarodowe do dostarczenia funduszy, technologii i innych środków, by pomóc biedniejszym krajom zwiększyć wysiłki na rzecz zapewnienia wody pitnej i właściwych warunków sanitarnych wszystkim ludziom.

Rezolucję przyjęto z inicjatywy Boliwii. Przedstawiciel tego kraju alarmował, że co roku zanieczyszczona woda powoduje ponad 3,5 mln ofiar śmiertelnych każdego roku - więcej niż jakakolwiek wojna.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Ban Ki-mun: Rośnie ryzyko destabilizacji Sudanu ]( http://news.money.pl/artykul/ban;ki-mun;rosnie;ryzyko;destabilizacji;sudanu,107,0,648555.html )
* [ Wakacje w tropikach? Uważaj, co pijesz ]( http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/wakacje;w;tropikach;uwazaj;co;pijesz,151,0,648343.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: woda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz