Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Woja w Egipcie. Armia pacyfikuje islamistów na Synaju

0
Podziel się

W operacji przy granicy ze Strefą Gazy użyto czołgów i śmigłowców uderzeniowych.

Woja w Egipcie. Armia pacyfikuje islamistów na Synaju
(Tamerlan/PB/Wikimedia)
bEpWZypx

Co najmniej 31 osób zostało zabitych lub rannych w sobotę na północy Synaju w operacji armii egipskiej przeciwko islamistom - poinformowały źródła w siłach bezpieczeństwa. W operacji przy granicy ze Strefą Gazy użyto czołgów i śmigłowców uderzeniowych.

Co najmniej 15 osób zostało zatrzymanych podczas tych działań. Według lokalnych mieszkańców cytowanych przez Associated Press operacja była jedną z największych w ostatnich latach. Mieszkaniec jednej z wiosek powiedział agencji AP, że co najmniej 50 żołnierzy przeczesywało miejscowość w poszukiwaniu domniemanych bojowników.

Ponadto siły bezpieczeństwa ogłosiły w sobotę, że odnalazły i rozbroiły pociski podłożone na linii kolejowej pomiędzy miastami Suez a Ismailia, na trasie wzdłuż Kanału Sueskiego.

bEpWZypz

Islamiści nasilili ataki na Synaju od czasu, gdy 3 lipca armia egipska obaliła wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta kraju Mohammeda Mursiego. W odpowiedzi armia w ostatnich tygodniach przystąpiła do coraz intensywniejszych działań na półwyspie.

Według danych armii w operacjach w ciągu ostatnich dwóch miesiącach zginęło około 100 bojowników, natomiast islamiści zabili 58 policjantów, 21 żołnierzy i 17 cywilów. Jednak bilansu tego, jak zauważa AFP, nie można zweryfikować u niezależnych źródeł.

Czytaj więcej w Money.pl
Są wyroki dla Bractwa w Egipcie Są to pierwsze wyroki skazujące członków Bractwa od aresztowania i obalenia 3 lipca przez armię prezydenta Mursiego.
Na Synaju znowu walki. Zginęło 15 osób Źródło w armii egipskiej poinformowało, że jest tam prowadzona operacja wojsk lądowych ze wsparciem z powietrza.
Egipt: Proces przywódców Bractwa Muzułmańskiego odłożony Proces rozpoczął się dziś rano w Kairze, ale ze względu na nieobecność oskarżonych, został natychmiast odłożony.
bEpWZyqa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)