Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojciech Majcherek nowym szefem Teatru Telewizji

0
Podziel się

Krytyk teatralny i wieloletni redaktor Telewizji Polskiej Wojciech
Majcherek zostanie kierownikiem nowo powołanej Redakcji Teatru, odpowiedzialnej za Teatr Telewizji
- podało we wtorek Centrum Informacji TVP. Teatr TV będzie funkcjonować w strukturach TVP Kultura.

bEpWLztx

Krytyk teatralny i wieloletni redaktor Telewizji Polskiej Wojciech Majcherek zostanie kierownikiem nowo powołanej Redakcji Teatru, odpowiedzialnej za Teatr Telewizji - podało we wtorek Centrum Informacji TVP. Teatr TV będzie funkcjonować w strukturach TVP Kultura.

Wcześniej Teatrem Telewizji kierował Krzysztof Domagalik. 1 października br. odszedł na emeryturę. PAP dowiedziała się nieoficjalnie, że Telewizja Polska nie wyklucza dalszej współpracy z Domagalikiem, który z Teatrem Telewizji jest związany od 35 lat.

"Zadaniem naszej redakcji będzie wypracowanie zarówno długofalowej strategii, jak i planów sezonowych - powiedział PAP Majcherek. - Dopóki to wszystko nie zacznie działać, nie chciałbym jednak mówić o żadnych planach. Mogę co najwyżej wyrazić nadzieję i wiarę w to, że Teatr Telewizji wciąż będzie niezwykle ważnym programem TVP i instytucją kultury".

bEpWLztz

W ramach restrukturyzacji w lipcu br. połączono Agencję Filmową i Agencję Produkcji Telewizyjnej w Agencję Produkcji Telewizyjnej i Filmowej. W nowej jednostce nie znalazł się Teatr Telewizji. Pojawiła się wówczas obawa, że zostanie on zlikwidowany jako odrębna struktura.

Rzecznik prasowy TVP Jacek Rakowiecki zapewnił, że przeniesienie Teatru Telewizji do TVP Kultura nie pociągnie za sobą rezygnacji z poniedziałkowego cyklu Teatru TV na antenie Jedynki; sztuki pokazywane są też na antenach TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia, niebawem znowu będzie je można oglądać w TVP2. "Wręcz przeciwnie, przeniesienie świadczy o tym, że Teatr Telewizji będzie się rozwijał" - komentował Rakowiecki.

Z komunikatu Centrum Informacji TVP wynika, że nowo powołana Redakcja Teatru będzie przygotowywała roczne plany programowe i sezonowe układy ramowe w zakresie spektakli teatralnych dla jednostek programowych spółki w uzgodnieniu z tymi jednostkami, pozyskiwała materiały literackie i inspirowała repertuar spektakli teatralnych dla jednostek programowych, zamawiała produkcje wewnętrzne i zewnętrzne oraz monitorowała wydarzenia teatralne w celu pozyskiwania przedstawień teatralnych do rejestracji telewizyjnych.

Przy Redakcji Teatru w najbliższych dniach ma zostać powołane kolegium programowe, w którego skład wejdą osoby z różnych jednostek spółki, współpracujących merytorycznie i produkcyjnie przy przygotowywaniu spektakli na potrzeby TVP.

bEpWLztF

Wojciech Majcherek (ur. 1967) to wybitny znawca teatru, absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. W latach 1990-2005 redaktor miesięcznika "Teatr" (od 1992 r. - sekretarz redakcji), od 1997 r. jest wykładowcą w Akademii Teatralnej na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Od 2005 r. pracuje w TVP Kultura. Był redaktorem 50 rejestracji i transmisji przedstawień teatralnych, zrealizowanych dla TVP Kultura w latach 2005-13. Jest autorem wielu artykułów krytyczno-teatralnych oraz programów telewizyjnych z dziedziny teatru. (PAP)

mce/ mrt/ mag/

bEpWLzua
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)