Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Afganistanie. Codziennie giną dzieci

0
Podziel się:

Każdego dnia w wyniku wojny w Afganistanie ginie bądź zostaje rannych
średnio prawie pięcioro dzieci.

Wojna w Afganistanie. Codziennie giną dzieci
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Każdego dnia w wyniku wojny w Afganistanie ginie bądź zostaje rannych średnio prawie pięcioro dzieci; liczba tych ofiar wzrosła o 25 procent w latach 2010-2011 - poinformował UNICEF.

W ubiegłym roku 1756 dzieci było ofiarami konfliktu w tym kraju, a rok wcześniej 1396 dzieci - podała ta agenda ONZ w opublikowanym w środę raporcie.

_ - Jest konieczne, aby wszystkie strony biorące udział w konflikcie zrobiły jak najszybciej wszystko, co możliwe, aby chronić życie i podstawowe prawa afgańskich dzieci _ - powiedział zastępca przedstawiciela UNICEF w Afganistanie Vidhya Gangesh.

W lutym rząd afgański poinformował, że uratował 41 dzieci, w tym kilkoro sześciolatków, przed wywiezieniem do Pakistanu, gdzie miały być szkolone jako kamikadze.

Według ONZ w 2011 roku zginęło w Afganistanie 3021 cywilów, o osiem procent więcej niż rok wcześniej. W sumie od 2007 roku zginęło w tym kraju 11864 cywilów. Za 77 procent strat w ludziach odpowiadają talibowie i inne grupy walczące z władzami; 14 procent cywilów zginęło w wyniku działań sił prorządowych (afgańskich i zagranicznych).

Czytaj więcej w Money.pl
Ważna deklaracja USA. Koniec z rajdami? Amerykanie nie będą już więcej używać śmigłowców ani samolotów w walkach z partyzantami w afgańskich wioskach i miastcah - ogłosił prezydent Hamid Karzaj.
USA tracą cierpliwość wobec Pakistanu Bezpieczeństwo w Afganistanie będzie trudno utrzymać, tak długo jak terroryści znajdują schronienie w sąsiednim Pakistanie.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)