Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w afganistanie
09.04.2013 15:48

Wojna w Afganistanie. Polacy pomogli przechwycić materiały do produkcji bomb

Materiały były już gotowe. Wystarczyło umieścić w pojemnikach, by zbudować gotową do użycia minę-pułapkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Staff Sgt. Michael L. Casteel/CC/U.S. Army)

Dwie tony materiałów do produkcji improwizowanych ładunków wybuchowych przechwycili afgańscy antyterroryści wspierani przez polskich komandosów - poinformował zastępca rzecznika prasowego Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych mjr Marek Pietrzak.

Akcja została przeprowadzona w nocy z piątku na sobotę. _ - Afgańscy antyterroryści wspierani przez komandosów ze Zgrupowania Wojsk Specjalnych przeprowadzili operację likwidacji największego, w przeciągu paru ostatnich miesięcy, nielegalnego składu materiałów służących do produkcji improwizowanych ładunków wybuchowych _ - powiedział Pietrzak. Operację wspierały polskie śmigłowce i rozpoznawcze bezpilotowce.

Na miejscu wykryto dwie tony materiałów. Były ukryte w jednym z kanałów nawadniających, nazywanych przez miejscowych karezami. Jak twierdzi jeden z uczestników akcji cytowany w komunikacie DO SZ, był to już gotowy materiał wybuchowy, który wystarczyło umieścić w pojemnikach, by zbudować gotową do użycia minę-pułapkę.

Akcja była możliwa dzięki informacjom uzyskanym przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. Według służb specjalnych, przechwycone materiały wybuchowe miały być wykorzystane do zamachów podczas inauguracji obchodów światowej stolicy islamu w prowincji Ghazni.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto co Amerykanie naobiecywali Afgańczykom Strategiczne porozumienie czy litania obietnic? Umowa między Afganistanem a USA ma wiele dziur i furtek.
Zmiany w Afganistanie. Zobacz jakie Od poniedziałku to afgańska armia i policja będą odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa w prowincji Ghazni podał dziś portal polska-zbrojna.pl.
Rosja chce utrzymać bezpieczeństwo w Afganistanie Rosji zależy na utrzymaniu bezpieczeństwa w Afganistanie po wycofaniu się sił NATO.
Tagi: wojna w afganistanie, afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz