Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Afganistanie. Talibowie przeprowadzili egzekucję cywilów

0
Podziel się:

Mężczyźni jechali do pracy. Zostali zmuszeni do wyjścia z samochodu, następnie zabici strzałem w głowę.

Wojna w Afganistanie. Talibowie przeprowadzili egzekucję cywilów
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)
bESiugaJ

Ośmiu afgańskich cywilów jechało do pracy w amerykańskiej bazie wojskowej Camp Shank w prowincji Logar, na południe od Kabulu - poinformowały źródła policyjne. Zostali zmuszeni do wyjścia z samochodu, następnie zabici strzałem w głowę.

_ - To byli zwykli biedni pracownicy, sami cywile _ - podkreślił rzecznik prowincjonalnego rządu. Dodał, że ciała ofiar zostały odnalezione w wiosce, niedaleko drogi.

Afgańczycy pracujący dla międzynarodowych sił są częstym celem rebeliantów, którzy chcą w ten sposób odstraszyć od takiej formy zatrudnienia innych ewentualnych kandydatów. Od 2001 roku talibowie walczą z afgańskim rządem i międzynarodową koalicją dowodzoną przez USA.

bESiugaL

Rano talibowie zaatakowali posterunek policyjny w prowincji Kunduz na północy kraju. Zginęło dwóch policjantów, a dwóch zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Wycofanie się z Afganistanu to nie ucieczka? Brytyjski premier David Cameron przybył do Afganistanu, by ożywić znajdujące się w impasie negocjacje pokojowe z talibami.
Talibowie otworzyli biuro. Teraz USA... Władze afgańskie wyraziły sprzeciw wobec planów bezpośrednich rokowań między Amerykanami a talibami i zapowiedziały, że strona afgańska nie będzie w nich uczestniczyć, dopóki nie będzie to proces pokojowy, któremu w pełni przewodzą Afgańczycy.
Amerykanie będą negocjować z talibami Chodzi o spotkanie dwóch stron, przedstawicieli USA i talibów, które utorowałoby drogę do oficjalnych negocjacji pokojowych pomiędzy rządem Afganistanu i talibami.
bESiugbm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)