Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna w Syria. Walki na przedmieściach Damaszku

0
Podziel się

W wybuchu i podjętej po nim wymianie ognia zginęło ponad 30 ludzi po obu stronach - poinformowało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Wojna w Syria. Walki na przedmieściach Damaszku
(CHINE NOUVELLE/SIPA/EAST NEWS)
bErcZNWt

Syryjscy rebelianci wysadzili w powietrze wojskową placówkę kontrolną pod Damaszkiem, a w wybuchu i podjętej po nim wymianie ognia zginęło ponad 30 ludzi po obu stronach - poinformowało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Według mającego swą siedzibę w Wielkiej Brytanii Obserwatorium, śmierć poniosło 15 rebeliantów i co najmniej 16 żołnierzy, a eksplozja przy placówce w pobliżu przedmieść Damaszku Mleiha i Dżaramana była dziełem zamachowca samobójcy z powiązanego z Al-Kaidą ugrupowania Front Nusra.

Zwolennicy Frontu Nusra poinformowali z kolei na Twitterze, że zamachowiec zamierzał początkowo wysadzić się w powietrze wraz z samochodem, ale wysiadł z niego przed zdetonowaniem umieszczonej wewnątrz bomby. Jak twierdzą, rebelianci zdobyli zdemolowaną wybuchem placówkę i walczą o położony w pobliżu drugi taki obiekt.

bErcZNWv

Czytaj więcej [ ( http://static1.menstream.pl/i/art/60/282940_mny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/polscy-syryjczycy-tez-walcza-imad-al-dahabi-pojechal-z-corka-w-sam-srodek-wojny-by-niesc-pomoc,0,1380663.html) *Polscy Syryjczycy też walczą. Zobacz, jak * Poznaj historie ludzi, którzy uciekli z kraju już kilkadziesiąt lat temu. Po co teraz wracają?

Syryjska państwowa telewizja poinformowała o wybuchu, ale nie ujawniła dokładnej liczby jego ofiar. Według niej kilka osób zostało zabitych bądź rannych w "terrorystycznym zamachu bombowym".

Jak podało Obserwatorium, rebelianci ostrzelali również pociskami rakietowymi przedmieście Dżaramana, które jest pod kontrolą reżimu prezydenta Baszara el-Asada. W odpowiedzi odrzutowce rządowego lotnictwa przeprowadziły cztery ataki na obsadzone przez rebeliantów okoliczne tereny.

Trwający od marca 2011 roku krwawy konflikt wewnętrzny w Syrii spowodował dotąd ponad 100 tys. ofiar śmiertelnych i trwałe przemieszczenie około 7 mln ludzi.

bErcZNWB
Czytaj więcej w Money.pl
Syria jak drugi Afganistan Znany reportażysta, świadek wielu wojen mówi o sensie interwencji wojsk zachodnich w Syrii i skutkach wycofania się z Afganistanu.
Amerykanie uderzą na Syrię? Asad ujawnia Według jego zapewnień Damaszek ma zeznania rebeliantów świadczące, że to oni użyli w walkach w Syrii broni chemicznej.
Syryjski generał Dżameh Dżameh zabity Generał syryjskiej armii został zabity przez rebeliantów podczas pełnienia obowiązków służbowych we wschodniej Syrii - poinformowała syryjska telewizja państwowa.
bErcZNWW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)