Notowania

wojna w syrii
30.05.2012 20:25

Wojna w Syrii nie skończy się bez negocjacji?

- Powstanie w Syrii ma cechy ruchu rewolucyjnego. Ludzie przestali się bać i jest mało prawdopodobne, by powstrzymali swój ruch - zastępca wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej do Syrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

- _ Powstanie w Syrii ma cechy ruchu rewolucyjnego. Ludzie przestali się bać i jest mało prawdopodobne, by powstrzymali swój ruch _- ocenił na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ Jean-Marie Guehenno, zastępca wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej do Syrii, Kofiego Annana.

- _ Jest mało prawdopodobne, aby powstanie w Syrii zakończyło się bez negocjacji politycznych rządu z opozycją _ *- *powiedział Guehenno na zamkniętej sesji tego liczącego 15 członków gremium. Jego wypowiedź przekazał agencji Reutera anonimowy dyplomata.

Według niego _ bezpośrednie negocjacje między rządem i opozycją są w tej chwili niemożliwe _. Guehenno wyraził też _ wątpliwości co do zaangażowania syryjskich władz w wypełnianie planu Annana _.

Przebywający z wizytą w Syrii Kofi Annan powiedział we wtorek prezydentowi Baszarowi el-Asadowi, że jeśli plan pokojowy ONZ ma odnieść sukces, konieczne są _ odważne kroki _, w tym zakończenie przemocy i zwolnienie aresztowanych podczas powstania. Dodał, że społeczność międzynarodowa jest głęboko zaniepokojona przemocą w Syrii, zwłaszcza ostatnimi wydarzeniami w Huli, gdzie zginęło ponad 100 osób.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w wyniku trwającego od marca 2011 roku konfliktu zbrojnego między przeciwnikami reżimu prezydenta Asada a siłami rządowymi zginęło już ponad 13 tys. osób, w tym ok. 1800 od czasu wejścia w życie rozejmu 12 kwietnia.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz