Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna w Syrii. Obserwatorzy ONZ są w Darze

0
Podziel się

Oenzetowscy obserwatorzy odwiedzają Darę, poinformowował rzecznik ONZ Chaled al-Masri.

Wojna w Syrii. Obserwatorzy ONZ są w Darze
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)
bDATQLGt

Obserwatorzy odwiedzają Darę, kolebkę 13-miesięcznej rewolty przeciwko prezydentowi Syrii Baszarowi al-Asadowi, poinformowował rzecznik ONZ Chaled al-Masri.

_ - Grupa międzynarodowych obserwatorów odwiedza dzisiaj Darę na południu Syrii. Spotkali się z gubernatorem i obejrzeli miasto _ - powiedział. Dodał, że inna grupa obserwatorów ONZ przeprowadziła w Damaszku rozmowy z przedstawicielami rządu.

Zadaniem oenzetowskich nieuzbrojonych obserwatorów jest monitorowanie obowiązującego w Syrii od 12 kwietnia kruchego zawieszenia broni oraz wycofywania wojsk z syryjskich miast, co przewiduje sześciopunktowy plan międzynarodowego mediatora, byłego sekretarza generalnego ONZ Kofiego Annana.

bDATQLGv

Pierwszym zadaniem delegacji ONZ będzie _ utworzenie operacyjnego sztabu generalnego _ w Damaszku - powiedział Kieran Dwyer, inny rzecznik ONZ.

Obserwatorzy mają nawiązać kontakt z siłami rządowymi i opozycją, aby wyjaśnić swą misję i wprowadzić _ system kontroli _, zanim zostaną zorganizowane bazy w innych miastach. W pierwszym okresie misja ONZ ma liczyć 30 obserwatorów, do których dołączą kolejni. Łącznie ma się składać z 250 ludzi.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka od początku konfliktu, który wybuchł w marcu zeszłego roku, zginęło ponad 11 tysięcy ludzi, w tym 55 od wejścia w życie rozejmu między siłami reżimowymi a rebeliantami.

Czytaj więcej o walkach w Syrii w Money.pl
Obserwatorzy przyjechali. Reszta zależy od rządu Pierwszych pięciu oenzetowskich obserwatorów przybyło już do Syrii, ale zapewne minie kilka dni, zanim będą mogli udać się na obszary konfliktu.
Syria stawia warunki. Wszystkich nie wpuści Zadaniem członków misji będzie monitorowanie przestrzegania zawieszenia broni między siłami rządowymi, a rebeliantami.
Pierwszy nieuzbrojony zespół ONZ już w Syrii Pierwszy zespół nieuzbrojonych obserwatorów rozpocznie swą misję już dziś.
bDATQLGB
bDATQLGW
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)