Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. "Plan Annana jest niewykonalny"

0
Podziel się:

Zdaniem dzisiejszego wydania amerykańskiego dziennika Washington Post, misja Kofi Annana najpewniej da czas reżimowi Asada

Wojna w Syrii. "Plan Annana jest niewykonalny"
(PAP/EPA/SANA)

Zdaniem dzisiejszego wydania amerykańskiego dziennika _ Washington Post _, misja Kofi Annana najpewniej da czas reżimowi Asada i będzie przykrywką dla dalszego zabijania cywilów.

Na zdjęciu prezydent Syrii, Baszar-el-Asad z zoną

_ - Plan Annana (wysłannika ONZ do Syrii) nie zadziała, bo - jak poprzednio plan Ligi Arabskiej - apeluje do rządu Asada o podjęcie kroków, które by doprowadziły do jego szybkiego upadku, a reżim nie ma zamiaru kapitulować _ - pisze dziennik.

Przypomina, że w ubiegłym roku władze Syrii w celu zyskania na czasie zaakceptowały podobne żądania wysunięte przez Ligę Arabską, wpuściły też jej obserwatorów - i - następnie - całkowicie zignorowały zobowiązania.

Przyjęta kilka dni temu deklaracja RB ONZ udziela poparcia specjalnemu wysłannikowi ONZ i Ligi Arabskiej Kofiemu Annanowi i opracowanemu przez niego planowi pokojowemu, lecz, jak pisze _ Washington Post _, _ nie zawiera za sprawą Rosji - wciąż wiernego sojusznika Asada - mechanizmu egzekwowania założeń planu _.

_ Rosji i Chinom deklaracja Rady Bezpieczeństwa pozwoliła wyjść z twarzą z kłopotliwego sprawiania wrażenia, że bezwarunkowo popierają Baszara Asada. Daje też (deklaracja) Moskwie nadzieję na osiągnięcie wyniku, na jaki liczy: wynegocjowany przez ONZ pokój, który pozostawia u władzy obecny reżim. Administracji (Baracka) Obamy misja Annana stwarza iluzję, że strategia USA przynosi efekty _ - pisze dziennik.

_ Tym, czego misja Annana nie oferuje, jest sposób na położenie kresu przemocy. Jest wręcz odwrotnie: gwarancja, że rozlew krwi będzie trwać, a sytuacja zapewne się pogorszy. Walka w Syrii zakończy się dopiero wówczas, gdy Asad zostanie do tego zmuszony lub gdy po trupach dojdzie do zwycięstwa _ - pisze _ Washington Post _.

O wojnie w Syrii czytaj w Money.pl
Annan pojechał do Asada. Co z tego wyszło? Agencja AP oceniła, że najnowsza misja dyplomatyczna w Syrii poniosła porażkę, jeszcze zanim się rozpoczęła.
Oko w oko z Asadem. Przerwie masakrę? Specjalny wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej, były sekretarz generalny ONZ, Kofi Annan zamierza spotkać się z prezydentem Baszarem el-Asadem.
Sarkozy żąda trybunału. "To morderca" Prezydent Francji Nicolas Sarkozy wezwał do uruchomienia korytarzy pomocy humanitarnej dla Syrii.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)