Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
30.11.2013 22:09

Wojna w Syrii. Trwa ofensywa syryjskich sił rządowych

Lotnictwo przeprowadziło nalot na miejscowość Al-Bab w prowincji Aleppo, zabijając ponad 20 osób i dziesięciokrotnie w ciągu jednego dnia atakowało pozycje powstańcze koło Rimy i Nabeku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Lotnictwo przeprowadziło nalot na miejscowość Al-Bab w prowincji Aleppo, zabijając ponad 20 osób i dziesięciokrotnie w ciągu jednego dnia atakowało pozycje powstańcze koło Rimy i Nabeku, na północ od Damaszku.

W samym Aleppo, w dzielnicy al-Chaledija, toczyły się w ciągu dnia zacięte walki między wojskiem a powstańcami. Śmigłowce sił rządowych zrzucały na pozycje obrońców dzielnicy żelazne beczki wypełnione materiałami wybuchowymi i opatrzone zapalnikami.

Wielka operacja sił rządowych, które usiłują odbić z rąk przeciwników reżimu Baszara el-Asada drugie co do wielkości miasto kraju i jego stolicę gospodarczą, trwa już od kilku tygodni. W sobotę prowadzono intensywny ostrzał artyleryjski pozycji powstańczych w sąsiedztwie akademii wojskowej w miejscowości Kweres, leżącej w bezpośrednim sąsiedztwie Aleppo.

Jak podała AFP, powstańcy ponownie zajęli w sobotę zamieszkane głównie przez syryjskich chrześcijan pięciotysięczne miasteczko Malula, 50 km na północny wschód od Damaszku, z którego we wrześniu musieli się wycofać z dużymi stratami podczas ofensywy wojsk rządowych.

Matka przełożona prawosławnego klasztoru w Maluli dementowała wówczas w wywiadzie dla agencji Reutersa _ proasadowską propagandę _, jak to określiła, według której klasztor został splądrowany przez rebeliantów. Mieszkańcy Maluli mówią językiem aramejskim, który był językiem Jezusa. Chrześcijanie stanowią 10 proc. ludności Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz