Notowania

euro
04.11.2008 09:47

Wpadł przemytnik, przez którego niemiecki skarb państwa stracił pół mln euro

Podejrzewany o przemyt na wielką skalę papierosów do Niemiec i poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania Jacek B. wpadł w ręce policji w pobliżu Bielska- Białej (Śląskie).

Podziel się
Dodaj komentarz

*Podejrzewany o przemyt na wielką skalę papierosów do Niemiec i poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania Jacek B. wpadł w ręce policji w pobliżu Bielska- Białej (Śląskie). *

"Wstępnie oszacowano, że tylko w okresie od maja do lipca tego roku zatrzymany brał udział w przemycie prawie 4 milionów sztuk papierosów, powodując ponad 0,5 mln euro uszczuplenia podatkowego na szkodę Niemiec" - poinformował we wtorek rzecznik śląskiej policji, podinsp. Andrzej Gąska.

Skala przemytu może być znacznie większa, policjanci ustalili bowiem, że mężczyzna prowadził przestępczą działalność od kilku lat, koncentrując się na organizacji przemytu markowych papierosów z Ukrainy do Polski, a następnie do Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej.

Jacek B. był poszukiwany przez niemiecką prokuraturę w Essen Europejskim Nakazem Aresztowania za nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki współpracy pomiędzy organami ścigania różnych krajów.

Podejrzanego zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Pomocny był tu System Informacyjny Schengen (SIS), który wskazał go jako osobę poszukiwaną przez niemieckich prokuratorów. Przemytnik niebawem zostanie przewieziony do Niemiec.(PAP)

mab/ wkr/ jra/

Tagi: euro, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz