Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samorządowe
04.11.2007 15:13

Wręczono Samorządowe Oskary

Po raz dziesiąty wręczono Samorządowe Oskary - Nagrody im. Grzegorza Palki, przyznawane za wybitne zasługi dla rozwoju samorządności terytorialnej. Uroczystość odbyła się w niedzielę w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po raz dziesiąty wręczono Samorządowe Oskary - Nagrody im. Grzegorza Palki, przyznawane za wybitne zasługi dla rozwoju samorządności terytorialnej. Uroczystość odbyła się w niedzielę w Warszawie.

Wśród laureatów nagrody znaleźli się m.in minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka, komisarz Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej Danuta Huebner i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Nagroda została przyznana w kategorii ogólnopaństwowej, w dziedzinie działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym i w kategorii działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym.

W dziedzinie ogólnopaństwowej nagrody otrzymali Grażyna Gęsicka i Danuta Huebner. Gęsicka została nagrodzona, jak podkreśliła kapituła w uzasadnieniu werdyktu, "za skuteczne działania na rzecz jak najlepszego i jak najsprawniejszego wykorzystania środków finansowych przyznanych przez Unię Europejską, stwarzając Polsce i polskim samorządom realną szansę rozwoju".

Danuta Huebner zdobyła nagrodę "za praktyczną realizację zasady pomocniczości wspierającej rozwój regionów, doceniając jednocześnie rolę społeczności lokalnych (miast) w kreowaniu i wdrażaniu polityk regionalnych co jest uwidocznione w nowej polityce miejskiej Unii".

W kategorii działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym nagrodzeni zostali prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i marszałek województwa pomorskiego Jan Kozłowski.

W dziedzinie działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym Samorządowe Oskary otrzymali burmistrz miasta i gminy Ulanów Andrzej Franciszek Bąk i burmistrz Wieruszowa Iwona Szkopińska.

Wśród wyróżnionych przez kapitułę konkursu znaleźli się także: prezydent Koszalina Jarosław Mikietyński, prezydent Konina Kazimierz Pałasz, starosta brzeski Maciej Armin Stefański, wójt gminy Stare Bogaczowice Leszek Świętalski i prezydent Torunia Michał Zalewski.

Nagroda im. Grzegorza Palki została ufundowana w 1997 roku przez Stowarzyszenie Liga Krajowa, grupujące przedstawicieli środowiska samorządowego. Fundując Nagrodę Liga Krajowa chce upamiętnić jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego pierwszego prezydenta Łodzi w III Rzeczypospolitej Grzegorza Palkę.

Nagroda przyznawana jest raz w roku. Wśród dotychczasowych laureatów Samorządowych Oskarów znaleźli się m.in. prezydent Lech Kaczyński, premier Jerzy Buzek, prof. Jerzy Regulski, prof. Michał Kulesza, prof. Irena Lipowicz oraz marszałkowie województw, prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie i starości. (PAP)

kra/ mskr/

Tagi: samorządowe, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz