Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: 15 lat więzienia za gwałt na 10-latce

0
Podziel się

Na 15 lat więzienia Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał w środę Mirosława S. za
zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem 10-latki w Morzęcinie (Dolnośląskie).

bEpOpdhN

Na 15 lat więzienia Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał w środę Mirosława S. za zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem 10-latki w Morzęcinie (Dolnośląskie).

Mirosław S. latem 2012 r. pracował jako wolontariusz w gospodarstwie ogrodniczym należącym do akademickiego duszpasterstwa. Prokuratura zarzuciła mu, że zgwałcił 10-latkę, a jej rodzeństwu zagroził śmiercią, jeśli cokolwiek powiedzą dorosłym. Mężczyzna przez kilka dni ukrywał się; policja zatrzymała go w jego rodzinnych stronach w okolicach Lubania (Dolnośląskie).

Oskarżony podczas procesu przyznał się do gwałtu. Linia obrony polegała na próbie udowodnienia, że nie był to gwałt ze szczególnym okrucieństwem, ponieważ biegły sądowy uznał, że nie doszło do uszkodzenia ciała na okres dłuższy niż 7 dni. Sąd przychylił się jednak do argumentów oskarżycieli i wymierzył żądaną karę 15 lat pozbawienia wolności z zastrzeżeniem, że Mirosław S. dopiero po 12 latach będzie mógł się ubiegać o warunkowe zwolnienie.

bEpOpdhP

Po odbyciu kary skazany nie może też przez 15 lat zbliżać się do poszkodowanej na odległość mniejszą niż jeden kilometr. Musi również zapłacić jej 100 tys. zł odszkodowania. Sąd, któremu przewodniczyła sędzia Lidia Hojeńska, zakazał również Mirosławowi S. zajmowania przez 10 lat jakichkolwiek stanowisk związanych z edukacją i wychowaniem.

Jak powiedziała PAP prokurator Dagmara Skrzypińska, sąd uwzględnił wnioski oskarżycieli w całości m.in. dlatego, że Mirosław S., popełniając gwałt w 2012 r., był recydywistą skazywanym już za podobne przestępstwa. "Poszkodowana miała przed rokiem 10 lat, ale wyglądała na jeszcze młodsze dziecko" - dodała.

Uzasadnienie wyroku zostało utajnione ze względu na charakter sprawy. Wyrok nie jest prawomocny, obrona jeszcze nie zdecydowała, czy złoży apelację.(PAP)

ros/ abr/

bEpOpdiq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)