Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wrocław: Międzynarodowe Spotkania Szkół Teatralnych

0
Podziel się:

Międzynarodowe Spotkania Szkół Teatralnych Making Tomorrow's Theatre
rozpoczną się w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu 6 maja i potrwają do 11. Studenci szkół
teatralnych z Europy i USA będą brać udział w warsztatach, spektaklach i spotkaniach z pedagogami.

Międzynarodowe Spotkania Szkół Teatralnych Making Tomorrow's Theatre rozpoczną się w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu 6 maja i potrwają do 11. Studenci szkół teatralnych z Europy i USA będą brać udział w warsztatach, spektaklach i spotkaniach z pedagogami.

Jak poinformowała PAP Magda Sadura z Instytutu Grotowskiego, pomysł międzynarodowych spotkań zrodził się w instytucie przed kilkoma laty, a jego realizacja urzeczywistniła się wraz z powstaniem nowej siedziby - Studia Na Grobli - umożliwiającej poszerzenie i rozwinięcie dotychczasowej działalności.

"Projekt stanowi owoc wieloletniej współpracy instytutu z zagranicznymi szkołami i instytutami teatralnymi. Jest wynikiem zaangażowania międzynarodowej kadry pedagogicznej szkół teatralnych oraz studentów w inicjatywę, dzięki której uczestnicy będą mogli wzajemnie poznać swoje metody pracy nad sztuką aktorską" - powiedziała Sadura.

Inauguracja pierwszej edycji Making Tomorrow's Theatre będzie miała miejsce 6 maja w Studiu Na Grobli i da początek biennalnej formule spotkań. "Do tegorocznej edycji Making Tomorrow's Theatre zaprosiliśmy studentów, wykładowców i pedagogów z Ecole Internationale de Theatre Jacques Lecoq (Paryż), Rose Bruford College (Londyn), Rasaboxes (Nowy Jork), Vakhtangov Theatre Academy (Moskwa), Escuela Superior de Arte Dramatico (Murcja) oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (Wrocław)" - poinformowała.

Spotkania w Studiu Na Grobli - odbywające się w ramach sesji zamkniętych - skoncentrują się głównie na działaniach praktycznych: prezentacji zaproszonych szkół i demonstracjach pracy przygotowanych przez studentów specjalnie na Making Tomorrow's Theatre.

Studenci wezmą również udział w cyklu warsztatów prowadzonych przez pedagogów i praktyków działających w każdym z zaproszonych ośrodków oraz przez aktorów Teatru ZAR.

"Integralną częścią Making Tomorrow's Theatre będą spotkania z uznanymi praktykami teatralnymi, którzy poświęcają się pracy pedagogicznej. Wśród nich znajdą się: Paula Murray Cole (Assistant Professor of Acting, Ithaca College), Michele Minnick (Adjunct Professor of Theatre, Towson University) oraz Fay Lecoq (dyrektor Jacques Lecoq International Theatre School)" - dodała Sadura.

W programie Making Tomorrow's Theatre znalazły się również spotkania otwarte dla publiczności: wykłady mistrzowskie.

Natomiast 7 maja odbędzie się wykład Fay Lecoq, połączony z prezentacją fragmentów spektaklu Jacques'a Lecoqa "Tout Bouge". Z kolei 11 maja organizatorzy zapraszają na spotkanie z Anatolijem Wasiljewem, wybitnym rosyjskim reżyserem, badaczem teatru, pedagogiem i założycielem moskiewskiej Szkoły Sztuki Dramatycznej, prowadzącym w Instytucie Grotowskiego seminarium badawcze technik aktorskich w ramach programu "Masters in Residence". (PAP)

umw/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)