Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: Przedpremierowy pokaz filmu "Dorzecze Różewicza"

0
Podziel się

Film o Tadeuszu Różewiczu, w którym inni poeci opowiadają o tym, co
zawdzięczają jego twórczości i jak ją interpretują, będzie miał w czwartek we Wrocławiu swój pokaz
przedpremierowy.

bDAythDp

*Film o Tadeuszu Różewiczu, w którym inni poeci opowiadają o tym, co zawdzięczają jego twórczości i jak ją interpretują, będzie miał w czwartek we Wrocławiu swój pokaz przedpremierowy. *

Dokument "Dorzecze Różewicza" jest koprodukcją wrocławskiego wydawnictwa Biuro Literackie, Narodowego Instytutu Audiowizualnego i TVP. Jego autorami są Artur Burszta oraz Jolanta Kowalska.

Jak poinformowało we wtorek PAP wydawnictwo Biuro Literackie, to pierwszy film o Różewiczu, w którym inni twórcy opowiadają o tym, co zawdzięczają jego poezji i jak ją interpretują, określając jednocześnie miejsce oraz rolę poety w literaturze polskiej i światowej.

bDAythDr

Twórczość i wiersze Tadeusza Różewicza komentują w filmie Piotr Śliwiński oraz piętnastu polskich poetów, m.in. Wojciech Bonowicz, Tadeusz Dąbrowski, Janusz Drzewucki, Piotr Matywiecki i Andrzej Sosnowski. W dokumencie pojawia się również wrocławska aktorka Kinga Preis.

Oprócz komentarzy do twórczości Różewicza, w filmie znalazły się również unikatowe materiały archiwalne z udziałem poety oraz etiudy do wybranych wierszy wraz z autorskimi komentarzami.

Przedpremierowy pokaz "Dorzecza Różewicza" odbędzie się w czwartek, zaś szerszej publiczności dokument zostanie zaprezentowany 8 kwietnia, w dniu otwarcia 16. edycji festiwalu Port Wrocław.

Tadeusz Różewicz będzie jednym z głównych bohaterów tegorocznej edycji Portu Wrocław. Oprócz premiery dokumentu "Dorzecze Różewicza" w trakcie imprezy odbęda się czytania książki pod tym samym tytułem z udziałem ponad dwudziestu poetów. Zaplanowano również finał debaty "Czy Nobel zasłużył na Różewicza" z Justyną Sobolewską, Janem Stolarczykiem i Piotrem Śliwińskim oraz wystawę rękopisów autora. (PAP)

bDAythDx

pdo/ abe/

bDAythDS
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)