Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wrocław
29.06.2006 12:14

Wrocław: Przesłuchanie zatrzymanego managera KSZO Ostrowiec

We wrocławskiej Prokuraturze Okręgowej trwa w czwartek przesłuchanie managera klubu piłkarskiego KSZO Ostrowiec Mariusza Ł., który wraz z trzema innymi działaczami sportowymi został zatrzymany w środę w związku z korupcją w polskiej piłce nożnej.

Podziel się
Dodaj komentarz

We wrocławskiej Prokuraturze Okręgowej trwa w czwartek przesłuchanie managera klubu piłkarskiego KSZO Ostrowiec Mariusza Ł., który wraz z trzema innymi działaczami sportowymi został zatrzymany w środę w związku z korupcją w polskiej piłce nożnej.

Rzecznik prasowy prokuratury Leszek Karpina powiedział w czwartek PAP, że w sprawie zatrzymanych trwają czynności procesowe i ewentualne zarzuty będą dotyczyć "przekupstwa sportowego". W najbliższą środę zapadnie decyzja czy będą wnioski o areszt.

W środę przesłuchano już sędziego piłkarskiego Grzegorza G. Nie wiadomo kiedy dojdzie do przesłuchania dwóch pozostałych zatrzymanych - prezesa Górnika Zabrze Jerzego F. i sędziego piłkarskiego Andrzeja J.

Również w środę aresztowano Ryszarda F., pseudonim "Fryzjer". Prokurator postawił mu zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, która działała od 2000 r. Grupa zajmowała się "ustawianiem" meczów w pierwszej i drugiej lidze piłki nożnej. W sumie mężczyźnie postawiono kilkadziesiąt szczegółowych zarzutów; wszystkie dotyczą korupcji. Według prokuratury, na tym przestępczym procederze F. miał zarobić 420 tys. zł.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej trwa od ub. roku. Prowadzą je wrocławska policja i prokuratura. Do tej pory zarzuty postawiono kilkunastu sędziom piłkarskim, byłym i obecnym piłkarzom oraz działaczom sportowym. Zarzuty przyjmowania łapówek i działania w zorganizowanej grupie przestępczej postawiono m.in. dwóm sędziom pierwszoligowym Andrzejowi F. i Krzysztofowi Z. oraz działaczowi Marianowi D. Według prokuratury, działali oni w okresie od maja 2004 r. do maja 2005 r.

Po ujawnieniu informacji o ich zatrzymaniu i aresztowaniu, Antoni F. i Marian D. zostali zawieszeni w pełnionych funkcjach przez Polski Związek Piłki Nożnej. Zarzut przyjęcia łapówki za "ustawienie" wyniku drugoligowego meczu postawiono też trzem innym sędziom. W sprawie podejrzani są również były piłkarz Piasta Gliwice i członek zarządu tego klubu.

We wrocławskim sądzie trwa już proces czterech byłych piłkarzy: dwóch z Polaru Wrocław, jednego z Zagłębia Lubin oraz Śląska Wrocław, oskarżonych o korupcję. Według prokuratury, mieli oni brać udział w tzw. ustawianiu meczów drugoligowych w sezonie 2003/2004.(PAP)

jur/ umw/ jer/ malk/

Tagi: wrocław, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz