Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wrocław: Studia podyplomowe dla mediatorów

0
Podziel się:

2.3.Wrocław (PAP) - Pierwsze w Polsce studia podyplomowe
kształcące mediatorów sądowych otwiera działająca we Wrocławiu
Fundacja Magnus. Będą to studia przeznaczone przede wszystkim dla
absolwentów wydziałów prawa, pedagogów i psychologów.

2.3.Wrocław (PAP) - Pierwsze w Polsce studia podyplomowe kształcące mediatorów sądowych otwiera działająca we Wrocławiu Fundacja Magnus. Będą to studia przeznaczone przede wszystkim dla absolwentów wydziałów prawa, pedagogów i psychologów.

Od grudnia ubiegłego roku w ramach mediacji można rozwiązywać spory gospodarcze, handlowe, sprawy cywilne oraz konflikty między pracobiorcami i pracodawcami.

"Studia są otwarte dla każdego absolwenta studiów wyższych, choć preferowani są prawnicy, z zastrzeżeniem, że nie chodzi nam o ludzi pracujących w zawodach prawniczych. Studia potrwają dwa semestry, czyli 200 godzin zajęć" - powiedział PAP przewodniczący rady programowej fundacji, Dariusz Podyma.

"Nasz mediator będzie przygotowany do rozwiązywania sporów na sali sądowej, ale poza nią też sobie poradzi" - dodał.

Zajęcia poprowadzą wykładowcy z wrocławskiej Akademii Ekonomicznej, a także sędzia, adwokat i radca prawny oraz doświadczeni mediatorzy. Zajęcia rozpoczną się 18 marca, a skończą w styczniu przyszłego roku. Grupa ma liczyć 25 osób, do tej pory zgłosiło się 17 chętnych. Gdyby zgłoszeń było więcej, istnieje możliwość uruchomienia drugiej grupy.

Mediacja jest interwencją w toczące się negocjacje lub konflikt, podjętą przez akceptowaną trzecią stronę, która nie ma władzy pozwalającej na podjęcie decyzji rozstrzygającej spór, lecz jedynie pomaga stronom w dobrowolnym osiągnięciu porozumienia.

Mediator jest osobą niezaangażowaną bezpośrednio w spór, bezstronną, biegłą w warsztacie kierowania konfliktem, lecz nie ingerującą w sam przedmiot umów. Do zadań mediatora należy natomiast ułatwianie komunikacji, dostarczanie technik pomocnych podczas rozwiązywania sporu, eksploracja problemu, sprawdzanie realności propozycji, poszerzanie źródeł informacji poprzez kontakt z ekspertami, inicjowanie i kierowanie negocjacjami.(PAP)

rut/ krx/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)