Notowania

wrocław
25.07.2008 14:18

Wrocław walczy o dobre imię i pozywa CBA

Chodzi o raport w sprawie budowy parku wodnego w stolicy Dolnego Śląska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Władze Wrocławia skierowały do sądu pozew przeciwko Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu. Pozew dotyczy pokontrolnego raportu CBA, związanego z powstaniem wrocławskiego aquaparku.

Chodzi o kontrolę, jaką CBA prowadziło w związku z ewentualnymi nieprawidłowościami przy procedurze zawiązania spółki Wrocławski Park Wodny oraz wyborze partnera - InterSPA - do tej spółki.

W trakcie tych działań - według ustaleń CBA - doszło m.in. do niezabezpieczenia interesów Gminy Wrocław, naruszenia zasad dobrego gospodarowania i w konsekwencji działania na szkodę gminy.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ CBA kontroluje samorządowców ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/cba;kontroluje;samorzadowcow,199,0,346055.html )**

Władze miasta od początku nie zgadzają się z ustaleniami CBA. W związku z tym, w piątek do wydziału cywilnego wrocławskiego Sądu Okręgowego złożony został pozew przeciwko CBA za _ naruszenie dobrego imienia miasta w związku z bezprawnym działaniem Biura _.

_ - Żądamy opublikowania oświadczenia przeprosin na łamach ogólnopolskich dzienników oraz wpłaty 100 tys. zł na rzecz fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową _ - mówi rzecznik prasowy wrocławskiego Urzędu Miasta Marcin Garcarz.

Protokół kontroli wraz z innymi materiałami i ustaleniami funkcjonariuszy CBA dotyczącymi realizacji projektu aquaparku trafiły do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Przejęła ona sprawę od Prokuratury Rejonowej Wrocław Stare Miasto, która prowadziła ją wcześniej. Dotąd, w związku z tą sprawą, nikomu nie zostały postawione żadne zarzuty.

Tagi: wrocław, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz