Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wrocław: Zakończono modernizację sieci kanalizacyjnej i wodociągowej

0
Podziel się:

Modernizacja zakładu produkcji wody i 90 km sieci wodociągowej oraz budowa
150 km sieci kanalizacyjnej to najważniejsze inwestycje, które zrealizowano w ramach zakończonego
projektu "Poprawa jakości wody we Wrocławiu". Koszt prac to ponad 183 mln euro.

Modernizacja zakładu produkcji wody i 90 km sieci wodociągowej oraz budowa 150 km sieci kanalizacyjnej to najważniejsze inwestycje, które zrealizowano w ramach zakończonego projektu "Poprawa jakości wody we Wrocławiu". Koszt prac to ponad 183 mln euro.

Jak powiedziała na czwartkowej konferencji prasowej dyrektor Biura Funduszu Spójności wrocławskiego Urzędu Miejskiego Jolanta Szczepańska, głównymi celami rozpoczętego w 2001 r. projektu było uporządkowanie gospodarki ściekowej oraz poprawa jakości wody pitnej.

"W ramach projektu zmodernizowano m.in. Zakład Produkcji Wody +Na grobli+_, z którego korzysta obecnie ponad połowa mieszkańców Wrocławia. Dzięki nowoczesnym filtrom piaskowym i węglowym poprawiła się jakość i smak wody. Można ją pić bez przegotowania" - mówiła Szczepańska.

Na terenie miasta zmodernizowano także 90 km wodociągów i wybudowano ok. 150 km nowej kanalizacji sanitarnej wraz z dwoma głównymi kolektorami ściekowymi - Bystrzyca i Ślęza. Prace objęły swym zasięgiem ponad 200 ulic na osiedlach w zachodniej i południowej części miasta. "Obecnie ok. 98 proc. mieszkańców Wrocławia ma już dostęp do sieci kanalizacyjnej. Mieszkańcy stopniowo podłączają się do sieci, a dzięki rozbudowie sieci i likwidacji szamb ścieki są odprowadzane bezpośrednio do oczyszczalni" - dodała dyrektor.

Kolejny etap rozbudowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej rozpocznie się w 2011 r. i potrwa do 2015 r. Swoim zasięgiem obejmie głównie osiedla w północnej części miasta.

Koszt zakończonej po dziewięciu latach inwestycji to ponad 183 mln euro, a część środków pochodziła z europejskiego Funduszu Spójności.(PAP)

mic/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)