Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: Zespół elektrociepłowni wyda 244 mln zł na ekologię

0
Podziel się

Ponad 244 mln zł wyda Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A.
na nową instalację do odsiarczania spalin. W inwestycji pomoże pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości 99 mln zł.

bEpNsQSZ

*Ponad 244 mln zł wyda Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A. na nową instalację do odsiarczania spalin. W inwestycji pomoże pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości 99 mln zł. *

We wtorek umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele Kogeneracji i wrocławskiego WFOŚiGW.

Jak poinformował PAP Robert Borkacki z WFOŚiGW we Wrocławiu, nowa instalacja do odsiarczania spalin, która zostanie uruchomiona we wrocławskiej Kogeneracji wpłynie na poprawę jakości powietrza w mieście.

bEpNsQTb

"Dzięki nowej inwestycji znacząco, bo aż 4,5-krotnie, ograniczona zostanie emisja dwutlenku siarki. Metoda mokrego odsiarczania spalin polega na przemywaniu uprzednio odpylonych w elektrofiltrze gazowych zanieczyszczeń, wodną zawiesiną mączki wapiennej. W efekcie powstaje nieszkodliwy gips, który można ponownie wykorzystywać m.in. w budownictwie i rolnictwie" - powiedział cytowany w komunikacie WFOŚiGW jego prezes Marek Mielczarek.

Nowa instalacja pozwoli Kogeneracji wypełnić unijne dyrektywy środowiskowe. Wartość całej inwestycji to ponad 244 milionów złotych. Zakończenie wszystkich prac jest planowane na koniec 2015 roku. (PAP)

kwa/ mki/

bEpNsQTC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)