Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wspólna modlitwa zainaugurowała 32. Europejskie Spotkanie Młodych

0
Podziel się

Wspólna wieczorna modlitwa w dwóch halach Międzynarodowych Targów Poznańskich
zainaugurowała we wtorek w Poznaniu 32. Europejskie Spotkanie Młodych.

bEiipTwB

Wspólna wieczorna modlitwa w dwóch halach Międzynarodowych Targów Poznańskich zainaugurowała we wtorek w Poznaniu 32. Europejskie Spotkanie Młodych.

Pielgrzymów z całej Europy powitał Brat Alois, przeor wspólnoty Taize, która jest organizatorem ESM. "To wielka radość, że jesteśmy razem. Po raz czwarty młodzi Europejczycy odkryją wspaniałą gościnność polskich rodzin" - powiedział brat Alois. Wcześniej podobne spotkanie odbywało się dwukrotnie we Wrocławiu i raz w Warszawie.

Jak stwierdził, współcześni ludzie poszukują wiary w Boga. Jego zdaniem, sytuacja na Zachodzie jest obecnie pod tym względem podobna do sytuacji panującej w Chinach. Brat Alois odbył kilkudniową podróż do tego kraju.

bEiipTwD

"Uderzyło mnie, że u wielu młodych ludzi w tym kraju można dostrzec jakieś duchowe oczekiwanie. Młody człowiek tłumaczył: +W ostatnich latach na szczęście poprawiły się warunki materialne, równocześnie jednak wiele osób odczuwa pustkę duchową i poszukuje sensu życia+. Czy na Zachodzie, chociaż nasza historia jest zupełnie inna, nie stajemy przed podobnymi problemami?"- mówił brat Alois.

W trakcie ESM w Poznaniu młodzi ludzie będą m.in. rozważać jego rozważania pt. "List z Chin".

"Wszyscy odczuwamy, że nasz świat potrzebuje wielkich zmian. Struktury naszych społeczeństw i wczorajsze modele myślenia okazały się niedostosowane i niewystarczające, żeby ludzie i narody mogli żyć razem w pokoju. Odkrywamy jednak, że niezbędna zmiana, w szczególności przemiana światowego systemu ekonomicznego i finansowego, nie uda się bez przemiany ludzkiego serca. Przybyliśmy tutaj, żeby każdy z nas rozpoczął lub pogłębił taką przemianę serca" - powiedział.

Wcześniej pielgrzymi, którzy we wtorek przyjechali do Poznania, trafili do rodzin, u których będą mieszkać do 2 stycznia. Tuż przed modlitwą spotkali się w targowych halach na wspólnej kolacji.

bEiipTwJ

W Europejskim Spotkaniu Młodych weźmie udział ok. 30 tys. osób. Poza Polakami do Poznania przyjechała grupa ok. 1500 Ukraińców, ok. 1300 Francuzów, po 1 tys. pielgrzymów z Niemiec i Włoch, a także pielgrzymi z Białorusi, Portugalii, Rosji, Chorwacji oraz z Afryki, Azji i Ameryk. (PAP)

rpo/ abr/ gma/

bEiipTxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)