Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wstępne porozumienie między dziennikarzami a TVP Olsztyn

0
Podziel się

(dochodzi informacja o porozumieniu)

bEiSsjcl

(dochodzi informacja o porozumieniu)

29.4.Olsztyn (PAP) - Jest wstępne porozumienie między dziennikarzami a dyrekcją TVP w Olsztynie, prawdopodobnie ukaże się w środę lokalne wydanie programu informacyjnego o godz. 18.

Od rana olsztyńscy dziennikarze pikietowali siedzibę stacji. Zapowiadali, że będą protestować tak długo, aż przyjedzie do nich przedstawiciel zarządu TVP.

bEiSsjcn

Od wtorku - po raz pierwszy w historii TVP w Olsztynie - nie ukazały się lokalne programy informacyjne. W środę do pracy stawili się dziennikarze etatowi, dwie ekipy dziennikarskie wyjechały w teren. Pikietujący dziennikarze twierdzą, że mimo to w środę lokalny program informacyjny nie ukaże się, ponieważ do pracy nie stawił się żaden z montażystów.

Po południu do Olsztyna przyjechał dyrektor biura zarządu i spraw korporacyjnych TVP Wojciech Bosak.

Powiedział on PAP, że trwają ostatnie negocjacje z firmą TV Media, która do niedawna zatrudniała 61 dziennikarzy i pracowników technicznych, przygotowujących program dla TVP Olsztyn.

"Podpisanie porozumienia to kwestia najbliższej godziny" - powiedział PAP Bosak.

bEiSsjct

Część dziennikarzy wróciła do pracy. Spora grupa nie jest usatysfakcjonowana porozumieniem i nie wrócili do siedziby TVP w Olsztynie.

Dziennikarz Michał Górski mówił w imieniu protestujących, że chodzi o obronę miejsc pracy, bo dwa dni temu większość załogi, która tworzyła program straciła pracę. "Skończył się okres wypowiedzenia z firmą zewnętrzną, a dyrektor oddziału mimo obietnicy podpisania z każdym umowy nie zrobił tego" - dodał.

Dziennikarze podczas pikiety trzymali transparenty z napisami: "Łapy precz od TVP. Telewizja dla dziennikarzy" oraz "Dość milczenia o TVP. Telewizja publiczna, nie polityczna".

Dyrektor olsztyńskiego oddziału TVP Robert Żłobiński nie chciał komentować pikiety. "Nie ma mnie w pracy, przyjadę później, nie widziałem jeszcze pikietujących" - powiedział PAP Żłobiński.

bEiSsjcu

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski zapowiada wysłanie pisma do prezesa TVP Piotra Farfała z pytaniem o sytuację w TVP. "Ustawowym obowiązkiem TVP jest nadawanie programu. Ten obowiązek nie jest realizowany" - powiedział PAP Kołodziejski. Zaznaczył, że "sytuacja w TVP jest bez precedensu". Jak powiedział, w tej chwili próbuje się zorientować, jakie są możliwe konsekwencje w związku z zaniechaniem nadawania programu.

Stanowisko w sprawie dziennikarskiego protestu zajął wojewoda warmińsko-mazurski, który zaapelował o jak najszybsze rozwiązanie sporu. Skierował też list do dyrektora regionalnej TVP w Olsztynie Roberta Żłobińskiego. "Stwierdzam, że dalece nieprzemyślane i niedopuszczalne jest zaprzestanie emisji, zwłaszcza w chwili obecnej, kiedy stoimy w obliczu zagrożenia pandemią świńskiej grypy" - napisał wojewoda. Rzecznik wojewody Edyta Wrotek dodała, że list przesłano też do wiadomości prezesa TVP.(PAP)

jwo/ itm/ jbr/

bEiSsjcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)