Notowania

przejścia graniczne
21.02.2014 09:44

Wszystkie drogi dojazdowe do przejść granicznych przejezdne

Dziś rano wszystkie drogi dojazdowe do polsko-ukraińskich przejść granicznych na Podkarpaciu są przejezdne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Blokujący usunęli już ostatnią blokadę po stronie ukraińskiej drogi dojazdowej do przejścia granicznego w Krościenku-Smolnicy. Rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor przypomniała, że wcześniej blokada ta nie miała wpływu na odprawy podróżnych, którzy byli odprawiani na bieżąco. Blokada była bowiem ustawiona w kilkukilometrowej odległości od przejścia i można ją było ominąć.

W środę, od strony ukraińskiej, zablokowane były drogi dojazdowe do trzech przejść granicznych. Pierwsza z nich powstała we wczesnych godzinach rannych w odległości ok. 300 m od przejścia Korczowa-Krakowiec.

Po południu podobna blokada powstała około 2 km od przejścia Krościenko-Smolnica (przesunięta później o kilka kilka kilometrów w głąb), a wieczorem ustawiono blokadę na drodze do przejścia Medyka-Szeginie, w odległości około 5 km od granicy państwa, w miejscowości Mościska.

Od czwartkowego poranka blokujący sukcesywnie usuwali blokady z dróg dojazdowych. Najpierw przenieśli w głąb kraju blokadę drogi do przejścia Medyka-Szeginie; po południu zlikwidowali blokadę w Krakowcu, a następnie na drodze do przejścia Krościenko-Smolnica.

Jedynym przejściem, do którego nie blokowano drogi dojazdowej, było przejście graniczne Budomierz-Hruszew. Jednak tam mogą być odprawiane jedynie samochody osobowe.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/m298507.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/awantura;w;ukrainskim;parlamencie;na;zywo,232,0,1481704.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Awantura w ukraińskim parlamencie [NA ŻYWO] Trwa awantura w ukraińskim parlamencie. Posłowie nie mogą dojść do porozumienia, czy kontynuować obrady.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/m130708.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sytuacja;na;ukrainie;porozumienie;zadowoli;demonstrantow,198,0,1481670.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Porozumienie zostanie uznane przez Majdan? Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała dzisiaj, że nie wiadomo, czy ewentualne porozumienie ministrów UE z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem uzna Majdan.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/m201836.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sytuacja;na;ukrainie;sankcje;coraz;blizej,134,0,1481606.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Będą sankcje? Tusk konsultuje się z USA Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden rozmawiał o sytuacji na Ukranie z premierem Donaldem Tuskiem - informuje Biały Dom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/m94073.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/koniec;pierwszej;tury;rozmow;z;janukowyczem,145,0,1481617.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rozmowy z Janukowyczem przyniosły efekt? Pierwsza tura rozmów z Wiktorem Janukowyczem zakończona, mają być wznowione w porze obiadowej.

rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor.

Tagi: przejścia graniczne, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz