Notowania

frekwencja
05.04.2009 13:27

Wybory prezydenta Zduńskiej Woli - frekwencja w południe 10 proc.

W odbywających się w niedzielę przedterminowych wyborach prezydenta Zduńskiej Woli w południe frekwencja wyniosła 10 procent - poinformował PAP zastępca przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej Wojciech Bladowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W odbywających się w niedzielę przedterminowych wyborach prezydenta Zduńskiej Woli w południe frekwencja wyniosła 10 procent - poinformował PAP zastępca przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej Wojciech Bladowski. *

O fotel prezydenta miasta ubiega się sześcioro kandydatów. Uprawnionych do głosowania jest 36 tys. 135 mieszkańców Zduńskiej Woli.

Bladowski dodał, że Komisja nie odnotowała dotąd żadnego przypadku naruszenia porządku w lokalach wyborczych, ani zakłócenia ciszy wyborczej. "Głosowanie przebiega bez problemów" - zaznaczył.

Głosowanie odbywa się w 24 obwodowych komisjach wyborczych, w tym w dwóch obwodach odrębnych - w szpitalu i domu pomocy społecznej. Potrwa do godz. 20 i do tego czasu obowiązuje cisza wyborcza.

Jeśli żaden z kandydatów na prezydenta Zduńskiej Woli nie uzyska w niedzielę ponad 50 proc. głosów, to 19 kwietnia dojdzie do drugiej tury wyborów. Wystartuje w niej dwóch kandydatów, którzy w niedzielę uzyskają największą liczbę głosów.

Poprzedni prezydent miasta Zenon Rzeźniczak został odwołany w październiku ub. roku w referendum, po tym jak prokuratura postawiła mu 20 zarzutów - m.in. przyjęcia łapówek w wysokości 200 tys. zł, przekroczenia uprawnień prezydenta miasta oraz nadużycia uprawnień podczas kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi. (PAP)

szu/ pad/

Tagi: frekwencja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz