Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w USA. Madonna o Obamie: Czarnoskóry muzułmanin

0
Podziel się:

- To takie niesamowite i niewiarygodne, że w Białym Domu mamy Afroamerykanina, mamy w Białym Domu czarnoskórego muzułmanina - powiedziała piosenkarka.

Wybory w USA. Madonna o Obamie: Czarnoskóry muzułmanin
(Frank Micelotta/PictureGroup/EAST NEWS)
bFfJfIXV

Piosenkarka Madonna wezwała swych fanów, by w zbliżających się wyborach prezydenckich w USA poparli Baracka Obamę, którego nazwała _ czarnoskórym muzułmaninem _. Nagranie z apelem gwiazdy, wygłoszonym na koncercie w Waszyngtonie, we wtorek trafiło na YouTube.

_ - To takie niesamowite i niewiarygodne, że w Białym Domu mamy Afroamerykanina, mamy w Białym Domu czarnoskórego muzułmanina (...), to oznacza, że jest w tym kraju nadzieja _ - mówiła piosenkarka ze sceny w czasie koncertu, który dała w poniedziałek.

Madonna dała wyraz poparciu dla Obamy nie tylko w czasie tego występu. Jak relacjonują media, podczas show w Nowym Jorku, wcześniej w tym miesiącu, gwiazda zdarła na scenie koszulkę i zaprezentowała publiczności napis _ Obama _ widniejący na jej plecach.

bFfJfIXX

Sondaż ośrodka Pew opublikowany pod koniec lipca wykazał, że więcej niż jedna trzecia Republikanów uważa Obamę, który w rzeczywistości jest chrześcijaninem, za muzułmanina; to o 18 punktów proc. więcej niż w 2008 roku. Wśród wszystkich badanych przekonanie takie podziela 17 proc., czyli o 5 punktów więcej niż cztery lata temu. Wybory prezydenckie w USA odbędą się 6 listopada.

Czytaj więcej o wyborach w USA w Money.pl
Najnowszy sondaż wyborczy. Barack Obama... Julia Stark z ośrodka Ipsos wskazuje na zależność między rosnącym optymizmem Amerykanów a rosnącym poparciem dla Obamy.
Tak wygląda kampania Mitta Romney'a w USA Mitt Romney rozpoczyna dziś wzmożoną kampanię wyborczą. On i jego współpracownicy wybierają się autokarem do trzech stanów gdzie będą zabiegać o głosy tych, którzy nie zdecydowały kogo poprzeć.
U nich Obama szuka poparcia. Kusi zniżkami Koszty studiów wyższych w USA stale rosną i na najlepszych uczelniach z Ivy League trzeba za nie płacić 50-60 tys. dolarów rocznie.
bFfJfIYy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)