Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyciek paliwa w Dreamlinerze japońskicvh linii lotniczych

0
Podziel się:

Do wycieku paliwa doszło w Boeingu 787 Dreamliner japońskich linii Japan Airlines, który ruszał właśnie do startu z Bostonu do Tokio - informuje telewizja CNN.

Wyciek paliwa w Dreamlinerze japońskicvh linii lotniczych
(Dave Sizer/CC/Flickr)
bFfJLyAB

Do wycieku paliwa doszło w Boeingu 787 Dreamliner japońskich linii Japan Airlines, który wczoraj ruszał właśnie do startu z Bostonu do Tokio - informuje telewizja CNN.

Wyciek paliwa z lewego skrzydła zauważył pilot innego samolotu i natychmiast poinformował o tym wieżę kontrolną. Start odwołano i Dreamlinera odholowano terminalu. Ostatecznie usterkę usunięto i maszyna odleciała do Japonii z wielogodzinnym opóźnieniem.

Dzień wcześniej, również na lotnisku w Bostonie, w innym Dreamlinerze Japan Airlines, który przyleciał z Tokio, wkrótce po wylądowaniu zauważono dym. Okazało się, że wybuchł niewielki pożar, spowodowany przegrzaniem się akumulatora w pomocniczym systemie zasilania samolotu. Linie podały, że żaden z pasażerów ani członków załogi nie został ranny, ponieważ wszyscy wysiedli już z maszyny.

bFfJLyAD

W ubiegłym roku Dreamliner należący do United Airlines musiał lądować awaryjnie z powodu problemów z elektryką. W grudniu Qatar Airways uziemiły jedną ze swoich maszyn tego typu z powodu podobnych usterek. Również amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) poinformowała w grudniu, że znalazła usterki w układzie paliwowym samolotu, które mogą skutkować np. wyciekiem paliwa na rozgrzane części silnika i pożarem.

Czytaj więcej w Money.pl
Awaria Dreamlinerów. Wysyłają je na przegląd Koncern Boeing stwierdził w kilku swoich samolotach Dreamliner problemy związane z nieszczelnymi przewodami paliwowymi, dlatego cała flota tych maszyn zostanie skierowana na przegląd.
Dreamliner wylądował! Już jest! Najnowocześniejszy pasażerski samolot świata Boeing 787 Dreamliner w barwach LOT-u wylądował na warszawskim lotnisku Chopina.
Skandal w samolocie. Sprawę bada FBI Lecący z Nowego Jorku do Las Vegas samolot pasażerski amerykańskiego towarzystwa JetBlue wylądował awaryjnie w Amarillo w Teksasie.
bFfJLyBe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)