Notowania

rok
20.11.2008 16:18

Wyjazdowe posiedzenie klubu PO o roku działania rządu i koalicji

Klub parlamentarny PO w piątek i sobotę, na wyjazdowym posiedzeniu w Rawie Mazowieckiej, podsumuje rok działania rządu i koalicji PO-PSL. W piątek na posiedzeniu klubu obecny będzie premier Donald Tusk oraz członkowie Rady Ministrów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Klub parlamentarny PO w piątek i sobotę, na wyjazdowym posiedzeniu w Rawie Mazowieckiej, podsumuje rok działania rządu i koalicji PO-PSL. W piątek na posiedzeniu klubu obecny będzie premier Donald Tusk oraz członkowie Rady Ministrów.

Posiedzenie klubu rozpocznie się w piątek o godz. 16; na początku posiedzenia ma być obecny premier z ministrami swojego gabinetu. W sobotę na posiedzeniu klubu będzie wicepremier Grzegorz Schetyna.

Piątkowe obrady zdominuje podsumowanie roku rządu; sobota ma być poświęcona planom na najbliższą przyszłość - m.in. planom legislacyjnym na 2009 rok.

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski powiedział PAP, że posłowie chcą w "spokojnej, merytorycznej" rozmowie podsumować rok rządu. "Ocenimy, jaki był to rok w parlamencie, w komisjach, jak przebiegała współpraca z ministrami, z całym rządem" - zapowiedział.

Rozmowa - jak mówił Chlebowski - będzie też dotyczyła ewentualnych zmian w funkcjonowaniu klubu. Poinformował, że przygotował wewnątrzklubową ankietę, która ma pokazać, jak oceniane są władze klubu i jakie są oczekiwane zmiany.

Kolejny temat rozmów to - mówił Chlebowski - opracowanie nowej strategii medialnej klubu PO. Nieoficjalnie w Platformie mówi się, że w mediach będzie się pojawiać więcej nowych posłów, niż dotychczas. Parlamentarzyści przejdą też specjalne szkolenia medialne.

PO ciągle nie zakończyła prac nad sekretariatami, które miałyby pracować - podobnie jak gabinet cieni z ubiegłej kadencji. Zgrupowani w nich byliby posłowie znający się na danej dziedzinie. Sekretariaty nadzorowałyby prace legislacyjne w danych działkach, a posłowie do nich przypisani byliby automatycznie delegowani do wypowiadania się w mediach.

Na pewno pojawi się też temat wyborów do Parlamentu Europejskiego. Platforma nie zatwierdziła jeszcze kalendarza wyborczego, regiony dostały na razie luźne wytyczne, aby gromadzić potencjalne kandydatury.

Nie ma też decyzji, czy w eurowyborach będą mogli startować senatorowie PO. W partii pojawiają się głosy, że ich start byłby niekorzystny dla Platformy, gdyż trzeba byłoby przeprowadzać kosztowne wybory uzupełniające do Senatu.

Wiceszef PO Waldy Dzikowski wiedział PAP, że wyjazdowe posiedzenia klubu odbywają się co klika miesięcy. "To standardowe, robocze spotkanie posłów z ministrami i premierem" - zaznaczył. Przewiduje, że na spotkaniu na pewno będzie rozmowa o "rewolucji" legislacyjnej w Sejmie w ciągu ostatnich tygodni.

15 listopada, zebrała się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, poświęcona rocznicy koalicyjnego rządu PO-PSL.

Pewne kontrowersje wzbudza miejsce, które wybrali politycy PO. To czterogwiazdkowy Hotel Ossa Congress and SPA, z ofertą odnowy biologicznej. Chlebowski zapewnił jednak, że posłowie "nie jadą się bawić, tylko ciężko pracować".(PAP)

mrr/ laz/ par/ mag/

Tagi: rok, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz