Notowania

niemcy
16.10.2012 11:41

Wypadek chemiczny w fabryce koncernu Kraft. Ewakuowali okolicznych mieszkańców

Do wypadku chemicznego i wydostania się szkodliwych oparów doszło w fabryce koncernu spożywczego Kraft w mieście Bad Fallingbostel w Dolnej Saksonii, w Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomás Fano/CC/Flickr)

Do wypadku chemicznego i wydostania się szkodliwych oparów doszło w fabryce koncernu spożywczego Kraft w mieście Bad Fallingbostel w Dolnej Saksonii, w Niemczech. Jak podała agencja dpa, mieszkańcy okolicznych domów zostali ewakuowani.

Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. W trakcie prac porządkowych pracownicy przez pomyłkę wylali 10 tysięcy litrów kwasu azotowego do zbiornika, zawierającego 14 tysięcy litrów ługu sodowego. Doszło do reakcji chemicznej i wydzielenia chmury oparów szkodliwych dla dróg oddechowych i skóry.

Według dpa około 1800 mieszkańców okolicznych domów zostało ewakuowanych, zamknięto odcinek autostrady A7 w okolicy Walsrode i wstrzymano ruch kolejowy. W nocy z poniedziałku na wtorek chmura oparów się rozproszyła, ale zagrożenie nie minęło, bo w zbiorniku z niebezpieczną mieszanką znacznie wzrosła temperatura.

_ - Zbiornik może eksplodować _ - przyznał rzecznik straży pożarnej Stephan Meier. Według niego prace nad unieszkodliwieniem niebezpiecznej mieszkanki potrwają jeszcze wiele godzin.

Czytaj więcej w Money.pl
Wypadek polskiego autokaru w Niemczech 25 osób zostało rannych. Autokar zderzył się z tirem na autostradzie A4 pod Dreznem.
Wypadek polskiego autobusu. Są ranni Autokar z Polakami najechał na ciężarówkę ze żwirem na autostradzie A2 koło miasta Porta Westfalica w Nadrenii Północnej-Westfalii. 4
Rosjanie w końcu ujawniają. Piloci byli pijani An-28 spadł na las na Kamczatce 12 września. Komisja śledcza ustala teraz, kto był odpowiedzialny za wpuszczenie nietrzeźwych pilotów na pokład.
Tagi: niemcy, wypadek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz