Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypadek samolotu w Mielcu, pilot jest ranny

0
Podziel się:

Według początkowych ustaleń nie wysunęło się podwozie i maszyna musiała awaryjnie lądować.

Wypadek samolotu w Mielcu, pilot jest ranny
(Marek Ślusarczyk/wyprawa.info/Wikipedia)

Przy podchodzeniu do lądowania na lotnisku w Mielcu uszkodzony został samolot szkolno-treningowy PZL M-26 Iskierka - mówi rzecznik podkarpackiej policji Paweł Międlar.

na zdjeciu samolot s PZL M-26 Iskierka, podobny został
uszkodzony przy podchodzeniu do ladowania w mielcu* *

Według początkowych ustaleń nie wysunęło się podwozie i maszyna musiała awaryjnie lądować. Natomiast - jak dodał Międlar - naoczni świadkowie mówią, że samolot miał wysunięte podwozie i na drodze startowej twardo przyziemił. Maszyna została uszkodzona. Przyczyny wypadku zbadają eksperci.

W dwuosobowym samolocie był tylko pilot, który wyszedł z niego o własnych siłach, ale ze względu na odniesione rany, został odwieziony do szpitala. Pilot wykonywał lot treningowy.

Jak mówi rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie st. kpt. Marcin Betleja stwierdzono mały wyciek paliwa ze skrzydła samolotu. Strażacy zabezpieczyli miejsce rozkładając poduszkę z piany gaśniczej.

Samolot szkolno-treningowy PZL M-26 Iskierka został opracowany w WSK-Mielec w 1981 roku. W jego konstrukcji użyto wiele elementów z samolotu PZL M-20 Mewa, takich jak: skrzydła, stery, podwozie, elementy awioniki pokładowej. Iskierka jest wolnonośnym dolnopłatem, wyposażonym w chowane podwozie. Kabina dla ucznia znajduje się w przodu. Konstrukcja samolotu jest metalowa z elementami kompozytowymi. Samolot wykorzystywany jest głównie do treningów pilotów wojskowych i cywilnych.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)