Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek w tatrach
24.06.2012 12:30

Wypadki w Tatrach. Zginął 33-latek z Warszawy

33-letni turysta z Warszawy odpadał od skalnej ściany Zamarłej Turni, która jest częścią jednego z najtrudniejszych szlaków w polskich Tatach - Orlej Perci. Mężczyzna zginął na miejscu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jarosław Pocztarski/CC/Flickr.com)

33-letni turysta z Warszawy odpadał od skalnej ściany Zamarłej Turni (2176 m n.p.m.), która jest częścią jednego z najtrudniejszych szlaków w polskich Tatach - Orlej Perci. Mężczyzna zginął na miejscu. To już czwarta ofiara Orlej Perci w tym roku.

Od początku letniego sezonu turystycznego w rejonie Orlej Perci zginęły już cztery osoby: 47-latek z Warszawy i 54-letnia turystka ze Szczecina i 31-letni turysta z Rosji. W sobotę do tej tragicznej statystyki dołączył 33-letni warszawiak.

Ratownicy TOPR w sobotę około godz. 21. przetransportowali jego ciało za pomocą śmigłowca do Zakopanego. Jak powiedział dziś rzecznik zakopiańskiej policji Kazimierz Pietruch, mężczyzna wędrował po górach z grupą znajomych. To oni byli świadkami wypadku i zawiadomili o wypadku ratowników.

Orla Perć to jeden z najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych szlaków w Tatrach. Rozciąga się na głównej grani Tatr Wysokich pomiędzy Przełęczą Krzyżne i Zawratem. Na Orlej Perci dochodzi do największej liczby śmiertelnych wypadków. Ze statystyk TOPR wynika, że od początku powstania tego szlaku w 1906 roku, zginęło na nim już ponad 100 osób.

Czytaj więcej o polskich górach w Money.pl
Długi weekend nie dał im więcej zarobić Podczas przedłużonego weekendu w Zakopanem nie było wielu turystów w porównaniu z latami ubiegłymi.
Tatry dla wycieczek tylko z przewodnikiem Przepisy dotyczące obowiązku posiadania przewodnika dotyczą każdej wycieczki, niezależnie od tego, czy jej organizatorem jest biuro podróży, szkoła czy parafia.
Śnieg i mróz wróciły Termometry na Kasprowym Wierchu wskazują sześć stopni mrozu, a na szczycie leży dwa cm śniegu.
Tagi: wypadek w tatrach, orla perć, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz